Koupil jsem auto,ale predesly majitel ho mel v poloprevodu.Ja ho chci papirove zrusit,ale chci si ho nechat na nahr.dily

Nejlepší odpověď
Ar

Jde to udělat úplně normálně, buď se dohodnete s původním majitelm, že ho vyřadí on, o čemš docela pochybuju, že udělá. Pak vám zbývá druhá možnost, auto doregistrujete na sebe a rovnou při registraci ho vyřadíte z evidence z důvodu „jiného využití“. Sic vás to bude stát 800 Kč za přepis, ale vyhnete se eko-dani. Pokud to uděláte takto nepotřebujete ani doklad o zaplaceném pov. ručení a ani evidenční kontrolu. Hlavně na úředě neříkejte, že si ho chcete nechat na náhradní díly. Udělal jste si z něho mlotraktor, bugynu a nebo třeba králíkárnu. Bez té doregistrace s tím nic neuděláte.