Molva

Koupě vhodné AAA baterie

Chci koupit kvalitní AAA mikrotužkovou baterii do čelovky PETZL, tudíž s co nejdelší životností. Při koupi v ní byly 3× Duracell a při častém používání vydržela hooodně dlouho. Uváděná životnost na obalu cca. 80 hodin nelhala.
Podle čeho mám vybírat a jaké označení má být na bateriích???
Předem díky
Doplňuji:
Problém u mnohých baterek byl, že po pár hodinách zeslábly a čelovka svítila na s bídou 50%.
Raději tedy kvalitní s dlouhou výdrží 🙂
Jo a někde uvádí vhodné do fotoaparátů, jinde do hodin apod.. Proto ten dotaz na označení.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
mosoj

Jiné

Již jsem to tady ventiloval. Neplať za předražený název firmy ! S baterkama na ohňostrojích pracuji hodně včetně svítilen čelovek.

Baterie si testuji sám. Jiné než alkalické nebo Lion nemá cenu používat.
Přikládám test 9 alkalických baterií AA + jedné zinkouhlíkové ( to je ta nejhorší křivka, na tu se nemá cenu ani dívat). Jako nejlepší vychází baterie od Lidla Aerocel nebo Bateria grada !! Všechny baterky byly testovány ve velké zátěži 600 mA. V baterce máš podstatně menší zátěž takže vydrží také déle.
Ostatní značky si účtují jenom za jméno.
http://www.ulo­zisko.sk/obraz­ky/659921/Vys­trizek_2.PNG

Pokud chceš opravdu velkou výdrž, použij baterie Lion AA nebo AAA.
Dají se sehnat jenom o maličko dráže než předražené alkalické Duracel, Panasonic atd. Ty dvě v testu jsem kupoval po 30 Kč.
Zde je porovnání dvou nejlepších alkalických Aerocel , Bateria gr. a dvou nejlevnějších primárních baterií Lion GP a Raver Lion, při stejné zátěži 600 mA. Pokud se ti opravdu jedná o výdrž není o čem. Navíc ty Lion mají tento výkon až do teploty – 40 oC o čemž se alkalickým ani nezdá.

http://www.ulo­zisko.sk/obraz­ky/659922/Vys­trizek.PNG

Doufám že to nikdo nesmaže. Byla by to škoda. Je v tom dost práce !

Doplňuji:
Jak vidíš Lion baterie mají při zátěži konstantní napětí takže se ti svítivost nebude zmenšovat ani v obyč. baterkách.

Dražší baterky mají v sobě vestavěný měnič a stabilizátor, takže se svítivost nezmenšuje ani s napětím. Prostě svítí stejně po celou dobu a najednou chcípnou.

Další odpovědi
Funna

Jiné

Doplňuji:
do těhle věcí si kupuju nabíjecí baterie, ať už AA, nebo AAA a mám vždy další náhradní se sebou, takže nějakou životnost nemám potřebu řešit…kdybych měla pořád kupovat nové, tak se nedoplatím, protože bych je pořád měnila…a úplně stačí 4ks za cca 80 Kč, co prodávají v Lidlu, vůbec nemá cenu vrážet do nějakých „známých“ značek…

anonym

Jiné

Každopádně alkalické – ale na značce až tak nesejde, mám poměrně dobré zkušenosti i s velmi levnými z IKEA ( http://www.ike­a.com/cz/cs/c­atalog/produc­ts/80240505/ ).
A pokud je uvedeno vhodné pro – tak pro fotoaparáty (hodiny odebírají mizivý proud).