zdeno

koupě pozemku

Kdo zaplatí vyměření pozemku při koupi a poplatek za registraci na katastrálním ůřadě.V případě,že jsem držitelem ZTP mám nárok na nějakou slevu? Moc děkují za odpověď.

Nejlepší odpověď
baghira

Vyměření pozemku platí ten, kdo si ho objednal.

Poplatek za návrh na zahájení řízení o povolení vkladu do katastru platí ten, kdo návrh podal (což může být kupující, prodávající nebo oba společně).

Jako ZTP jsi zvýhodněný tím, že máš nárok na přednostní vyřízení a nemusíš stát na úřadě ve frontě.

Další odpovědi
anonym

Ja tomu nerozumim .. preci nemuzete koupit dopredu neco , co jeste ani neni vymerene a zanesene na katastru nemovitosti.
Jak by pak vypadala takova kupni smlouva ?
Jestli mate zajem o urcity pozemek , ktery by majitel i prodal, ale trva na zaplaceni vymereni a zaplaceni poplatku na katastru , pak .. , pokud budete mit opravdovy zajem si to budete muset zaplatit.
Nebo navrhnout polovinu. -iv-