tvtomasa

koupě čtečky

Zdravím. Uvažuji nad koupí čtečky, ale pořád si nejsem jistý. Myslíte, že se z toho knihy čtou lépe než jako normální tištěná kniha? Nekazí se při tom oči? Jaká čtečka je podle vás nejlepší

Odpovědi
Drap

Kvalitu zraku zřejmě čtečka ovlivňuje jako každý jiný monitor. Že by však bylo lepší čtení , to asi pravda nebude. Záleží ovšem na každém jedinci. Tištěná kniha pořád zůstává knihou a její vlastnosti žádný technický výrobek nedokáže překonat. Pravdou alr je , že do relativně malé čtečky mohu uložit několik knih , což je nespornou výhodou třeba při cestách a podobně.

Richie

Mám čtečku asi týden a nemůžu si to vynachválit. Je to lehčí než obyč kniha a všude se to vejde. Oči se tím nekazí, protože mají pasivní display, tedy display, co nezáří. Výdrž baterie to má taky dobrý, takže se nemusíte bát, že by ste sebou pořád někam tahal drát. U té mé inzerují 6 týdnů při 3 hodinách čtení denně. Je dobré, když si nekoupíte přímo čtečku co by měla podsvícení jako např Kindle Paperwhite, si koupit obal s led lampičkou aby ste si mohl číst i v noci, když nemáte po ruce normální osvětlení. A pokud máte zdroj bezplatných knih, tak se vám investice do čtečky za pár měsíců vrátí.
Já osobně mám výše zmíněný Kindle a jsem maximálně spokojen.

JuddH

Já čtečku už nějaký ten pátek mám (Amazon Kindle 3) a vyhovuje mi. I když papírové knihy čtu víc. Na čtečku totiž není úplně jednoduché knihy v češtině sehnat. Čte se mi to úplně stejně, čtečka není podsvícená a vypadá to jako papír…

Calimë

oči se kazí stejně jako při čtení normální knihy (pokud si nekoupíš čtečku s osvětlením); osobně mám kindle 4 touch 3g a je to super. možná se v knize hůře hledá, ale to se dá nějak překousnout. dobré je např. že si můžeš nastavit písmo jak chceš veliké. A nemohu říci, jaká čtečka je nejlepší, vše se to liší hlavně ve způsobu ovládání (klávesnice/tla­čítka do stran/dotyk) a software jsou podle mě hodně podobné