Gemin

Koupě chaty ?

Prosím o radu,chcem si koupit chatu a její cena je 330 000 kč na pronajatým pozemku.A nezdá se mě jedna věc.Na fotky dávám odkaz.Všiml jsem si že kolem komína i skrz jednu rozbitou tašku protéká voda po stěně kde je ložnice pod střechou.Dál jsem si všiml,že v místnosti ve sklepě je voda na zemi vlastně pod tím komínem a stéká na opačné straně sklepa po stěně dolů.Navíc jsem našel dvě trhliny.Absolutně reailtám nerozumím vzhlem k tomu,že si na to ještě půjčujem,tak si nemůžem dovolit další investice.Jak je to velký problém? Je možný že může být i prohnilé obložení mezi eternitem a tím obložením.? chata je z roku 1985.Předek děkuji a budu vděčný za každou radu.

http://odpove­di01.galerie.cz/

Nejlepší odpověď
Sůwa

I když jsou popisované vady na fotkách, není stejně z toho vidět všechno. Kolem komínu to vypadá na nedoléhající oplechování, to se dá opravit bitumenovým střešním tmelem. Mezi pobitím střechy pod eternitem a palubkami by měla být ještě parotěsná a tepelná izolace, jinak tam bude v létě vedro, v zimě zima. Ve sklepě může být nedostatečná izolace od svahu nad chatou a tudy může voda prosakovat. Opravy tam samozřejmě potřeba budou, ale mimo opravy kolem komínu se dají dělat postupně. Doporučovala bych na prohlídku před koupí vzít s sebou někoho zkušeného, z fotek nemusí být všechno patrné. Neznám lokalitu, ale cena je skutečně velice nízká. Bylo by zajímavé vypátrat, proč se majitel chaty zbavuje.

Další odpovědi
mosoj

Jednoznačně se jedná o zatékání kolem oplechování komína. Tato závada se bude muset co nejrychleji napravit. Nemělo by to být ale nákladné včetně výměny šablony.

Sklep je suchý ( pokud by to byla špatná izolace budou „mapy“ po stěnách sklepa), voda na podlaze je od toho zatékání.

Narušení krovu či jiných prvků ze dřeva nelze vyloučit a je odvislé od toho jak dlouho tento stav trvá.

gnr54

Nevím jak to je velký,ale na cizím pozemku malá chatka je předražená.Ještě bych počkala a vyčkávala až půjdou prodejci s cenou dolu.

terry

Co když bude za nějakou dobu (jak dlouho?, od koho pronájem je?) změna v pronájmu pozemku?