mrblackwell

Koupě chaty.

Přemýšlím o koupi zděné chaty v zahrádkářské kolonií,chata stojí ve svahu.Jelikož nejsem znalec na koupi nemovitosti,tak nevím na co bych si měl při prohlídce chaty dát pozor.Nerad bych koupil něco co by mě pak finačně zrujnovalo.Pokud máte nějaké rady či tipy,předem vám za ně děkuji.

Nejlepší odpověď
venkovan

V takovém případdě bych si vzal sebou zedníka a zahradníka a nebo někoho zkušeného kdo se vyzná vestavbách a zahradě.
Nicméně základem je, kdo je vlastníkem pozemku. Zda je ten co prodává a nebo je pozemek pronajat. Za další bych si ověřil jaké jsou rozvojové výhledy obce v této lokalitě. Řada zahrádkářských osad je již dočasných – plánuje se tam výstavba.
No až potom bych se podíval na stav základů, stěn a střechy chaty. Nezadbatelné je i jaký je přístup k chatě, zdroj pitné vody apod. A ověřil bych si okolní ceny.
Někdy se vyplatí – pokud zahrada je dobře založena, ošetřována a perspektivní jít i do chyty, která potřebuje více oprav. Zejména, když lze opravy udělat svépomocí. Jindy naopak, lepší utéci, i kdyby chata byla ze zlata.
Je to o mnohém a těžké rozhodování když někdy rozum potlačuje emoce mít kam si jít odpočinout.