Avatar uživatele
anonym

Koukala jsem na prevoz Vaclava Havla a zda se mi , ze je na rakvi obracena vlajka tzn.cervena s bilou jsou prohozene.

Je to mozne ? -iv-

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, kenyrts, annas, Andělé, fcoop před 4481 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Podívala jsem se na net, vlajka na rakvi má bílý pruh vpravo, červený vlevo, modrý klin je na konci vozu ve směru jízdy.
Když visí vlajka z okna a sleduji ji shora, (jako by „ve směru jízdy“) bílý pruh je vlevo, červený vpravo, modrý klín nahoře.

Fakt je to divné…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ReHu

Vypadá to, že asi ano :(.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Nechce se mi to zdát, neviděl jsem, ale v tomto státě je možné snad uplně všechno.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Doufám že aspoň dojeli včas a v pořádku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
MILAN1961

URČITĚ,NIC NENÍ DOKONALÉ

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lucijej

Podle mě je to tím, že modrá se dává na rakev v oblasti hlavy a rakev do vozu se ukládá tak, aby ležel po směru jízdy. takže to pak vypadá, že je vlaska obráceně.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Ne , v tehle veci bych si legraci opravdu neudelala. byla jsem z toho vazne tak rozhozena , ze jsem volala neteri ( bydli v Praze , tam jsou asi vsichni chytri ) a take me to tak vysvetlila. Diky. Ja si ji opravdu tu vlajku vytahla i ze skrine a zkousela jsem ji ruzne otacet a obracet.!

  • iv-

před 4481 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Tak jsem si znovu projel videa a už vím, cos měla na mysli. Při svislé poloze má být červená vpravo, při modrém klínu nahoře. Na podstavci tomu tak bylo, ale na lafetě ji obrátili. Protože lafeta podléhá vojenským tradicím, je možné, že jsou tam jiná pravidla. Ceremoniál připravoval celý tým do detailů, takže je malá pravděpodobnost omylu, ale ani ten se vzhledem k obyčejnému lidskému faktoru nedá vyloučit. Zkusím ještě dohledat vojenské ceremoniály, třeba něco objevím. Níže uvádím odkaz na zásady státní vlajky ČR:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Vlaj­ka_%C4%8Cesk%C3%A9_re­publiky

před 4481 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Tak už jsem to vykoumal, teď dávali průřez na Nově a všude je správně červená vpravo.
Jediné, co na netu mátlo, že jedno video bylo zezadu, takže tam byl modrý klín směrem k divákovi, takže logicky červená vlevo, ale celé otočeno o 180°, takže správně.

před 4481 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Tak ted jsem z toho jeste vetsi blazen , nez jsem byla. ☹
Ale jeste si to vsechno prohlednu a prectu 5 krat. Pak to snad konecne pochopim. -iv-

před 4481 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Tak ted jsem z toho jeste vetsi blazen , nez jsem byla. ☹
Ale jeste si to vsechno prohlednu a prectu 5 krat. Pak to snad konecne pochopim. -iv-

před 4481 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek