HaničkaS

Je možné že koťátku při porodu došlo k poškození telíčka??

Včera moje kočka porodila 3 koťata. Rodila poprvé. Ale jedno, poslední, má divné zadní tlapičky Vím, že se teprve narodilo, že má ještě měkké tělíčko. Ale ostatní koťátka tohle nemají .Má je pořád ohnuté a když se chce vzepřít, tak mu to nejde a nožkami šoupe. Bojím se, že to je nemoc, se kterou bude muset žít. Nebo ho budeme muset kvůli toho utratit.

Odpovědi
Džanička

Je možné že koťátko bylo při porodu přidušeno. Stát se to může i starší kočce, někdy jim ten porod prostě nejde. Já jsem to zažila mockrát. Také to může být vrozená vada. Lepší je zavolat k veterináři a on poradí, může se přijed podívat, případně koťátko uspat doma. Ale neotálej, já nikdy nemám srdce nechat ty miminka trápit.. Pak napiš jak to dopadlo.. :)

anonym

Přidušené novorozené mládě nebo takové, které má v dýchacích cestách nebo plicích zbytky plodové vody má zpravidla problémy s dýcháním, zápalem plic nebo průdušek ap. takže si nemyslím, že kotě, které potíže s pohybem, motorikou a pod. bude mít tento problém.
Kotě prostě může mít nějakou vrozenou vadu, k postižení mohlo dojít už při vývoji v děloze matky nebo mohlo být poškozeno při porodu nebo krátce po něm. Možná matka na kotě šlápla, zalehla atd.
Těžko radit na dálku, sami poznáte jestli se kotě „vzpamatuje“, na jeho případné utracení máte je čas.