Košile už vyšly z módy, teď se nosí trička. Jak se to projeví na trhu s košilemi a jak na trhu s tričky?

Doplňuji:
Ale dojde přeci ke změně preferencí spotřebitele, tím pádem klesne poptávková křivka, co se týká košil a vzroste, co se týká triček. Nebo se pletu?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Košile z módy nevyšly. Jsou slavnostní příležitosti a společenské události, kam je nemyslitelné v tričku vstoupit.
Trička jsou vhodná jako ležérní oblečení pro volný čas, sport a zábavu.

Bylo, je a bude. Funkce košile není žádným tričkem zaměnitelná.

Další odpovědi:

Pokročilý

Předpokládám že tato otázka je teoretická a má řešit závislost ceny na poptávce.

Takže k otázce:
Na trhu s košilemi klesne poptávka a trh bude mít oproti poptávce nadbytek košil. Tento stav sníží cenu košilí, aby se jejich prodejnost zvýšila.

Naproti tomu zvýšení poptávky po tričkách způsobí růst cen triček. Čím větší poptávka a nedostatek triček na trhu bude, tím vyšší bude cena.

Za moment určitě přiběhne QUENTOS, nazve mě blbcem a vysvětlí nám, že tu za někoho řešíme domácí úlohu. Tak se tě Quentosi ptám. Jak jsi poznal že jde o domácí úkol a ne o studijní přípravu.
A hlavně by mne zajímalo, kde v kodexu se píše o těch domácích úlohách?

Pokročilý

Košile NEvyšly z módy, jen ty s těmi krátkými rukávy. Nosí se košile s vyhrnutými rukávy, NE s krátkými.
Trička nezlevní, naopak zdraží, ale zvedne se kvalita, barevnost, s obrázky a motivy, atd.
15 chlapů ve stejné košili vypadá dobře, ale trička budeme chtít mít každý jiné.

Zlatý

moje košele nikam neišli.
A s tričkom v divadle (i v obleku) sa necítim "košér".

myslím, že nijako.
Niekto preferuje košele bez ohľadu na módu, niekto tričká.

Diskuze k otázce

Kilián

Ne, opravdu se nejedná o úkol.

Zajímavé otázky v kategorii Věda

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2729
Zlatý quentos 1319
Zlatý mosoj 1304
Zlatý Drap 957
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 603
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 535
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 479

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.