Kilián

Košile už vyšly z módy, teď se nosí trička. Jak se to projeví na trhu s košilemi a jak na trhu s tričky?

Doplňuji:
Ale dojde přeci ke změně preferencí spotřebitele, tím pádem klesne poptávková křivka, co se týká košil a vzroste, co se týká triček. Nebo se pletu?

Nejlepší odpověď
anonym

Košile z módy nevyšly. Jsou slavnostní příležitosti a společenské události, kam je nemyslitelné v tričku vstoupit.
Trička jsou vhodná jako ležérní oblečení pro volný čas, sport a zábavu.

Bylo, je a bude. Funkce košile není žádným tričkem zaměnitelná.

Další odpovědi
Vseznalek88

Předpokládám že tato otázka je teoretická a má řešit závislost ceny na poptávce.

Takže k otázce:
Na trhu s košilemi klesne poptávka a trh bude mít oproti poptávce nadbytek košil. Tento stav sníží cenu košilí, aby se jejich prodejnost zvýšila.

Naproti tomu zvýšení poptávky po tričkách způsobí růst cen triček. Čím větší poptávka a nedostatek triček na trhu bude, tím vyšší bude cena.

Za moment určitě přiběhne QUENTOS, nazve mě blbcem a vysvětlí nám, že tu za někoho řešíme domácí úlohu. Tak se tě Quentosi ptám. Jak jsi poznal že jde o domácí úkol a ne o studijní přípravu.
A hlavně by mne zajímalo, kde v kodexu se píše o těch domácích úlohách?

Protiva

Košile NEvyšly z módy, jen ty s těmi krátkými rukávy. Nosí se košile s vyhrnutými rukávy, NE s krátkými.
Trička nezlevní, naopak zdraží, ale zvedne se kvalita, barevnost, s obrázky a motivy, atd.
15 chlapů ve stejné košili vypadá dobře, ale trička budeme chtít mít každý jiné.

arygnoc

moje košele nikam neišli.
A s tričkom v divadle (i v obleku) sa necítim „košér“.

myslím, že nijako.
Niekto preferuje košele bez ohľadu na módu, niekto tričká.

Kilián

Ne, opravdu se nejedná o úkol.