Berušinka

Korzet a Vy

Otázka pro dámy =). Měly jste na sobě někdy korzet? Nebo ho dokonce vlastníte? Jaký na něj máte názor?
Neničím si tělo každodenním nošením korzetu – jen mě to zajímá =).
Pánové se vlastně také mohou účastnit – jestli se jim to na ženách líbí nebo ne.
Doplňuji:
Alesh, ten který je: Tak já ty přednosti nemám =D žádné barokní tvary – já jsem ten typ, co vyžere ledničku a nepřiberu ani deko =D

arygnoc: Tak chlapi v těch „dámských“ korzetech jsou strašní! =D část výzbroje beru, ale toto ne e =D

Ponytail: Tak doufám, že teď máš záda oká.

hanulka11, led: Nemyslela jsem to na sebe – jen jsem dělala průzkum =), vím, jak ženy trpí, zvlášť v dobách dávno miulých, kdy nosily korzety a musely mít i vějíř, aby měly dostatek vzduchu – často omdlévaly, jak se pořádně nemohly nadechnout.

Myslela jsem to spíš jako takové erotické prádelko =P

Každopádně děkuji za odpovědi =)

Nejlepší odpověď
Alesh

Já tedy korzet na sobě nikdy neměl a ani mi to nechybí. Ženskou jsem z něj taky nesvlíkal, ale jestli někdy budu, tak jedině nějakou pěknou s přednostmi. 😉

Další odpovědi
Ponytail

Ano, korzet jsem na sobě měla v podstatě trvale od 5 do 16 let. Mám totiž skoliózu páteře a tohle byla korekční pomůcka 😁

ten který je

Líbí se mi ženy v korzetu s barokními tvary.:-D

hanulka11

Záleží jaké máš tělo, jestli potřebuješ zeštíhlet nebo něco zvýraznit.
To je na každém, ale rozhodně to není nic pohodlného a myslím, že to patří spíš do společnosti.

led

Skúste sa opýtať herečiek, ktoré to musia počas skúšok a nakrúcania mať na sebe celé hodiny (aj tie barokové) a pekne stiahnuté a v dobových kostýmoch… Verte, že po takých 8–10 hodinách v paľbe reflektorov, veľmi rady ich dajú dole.
Páni, skúste si to 🙂

panenka

Já jsem korzet nikdy nenosila

iceT

To já bych si chtěla pořídit takový ten co se nosí na oblečení,myslím polokorzet.Jednak jako součást oblečení,jednak jako pomůcku k optickému ubrání kil 🙂,ale dosud jsem nenarazila nic zajímavého.

arygnoc

korzet se líbí (i když je asi nepohodlnej, ale je sexy).

ale, pokud vím, i někteří pánové nosí korzet, viz http://luklife­.cz/luklife/g-news/john-galliano-korzety-pro-muze.html

a co se týče historie – měl korzet u mužů spíš ochrannou funkci, jako část výzbroje.

mimo jiné, existuje i korzet nošený ze zdravotních důvodů – křivice, polámané žebra, …

ale nejrásnější je, samozřejmě, na krásné majitelce.

coco

Já bych nejraději zrušila krom korzetů i šprndy, ale zemská přitažlivost je silnější než já…:)