Saky

Korpus ,nebo něco jiného

Dobrý den,budu dělat dort obalený marcipánem,ale nikde na internetu se mi nedaří najít recept na to jak udělat korpus aby pak vypadal takto,jako půl kruh. Děkuji za odpověd.
http://fc00.de­viantart.net/fs70/f/­2010/262/c/9/dan­go_cake_by_dan­celjoy-d2z3gmh.jpg

Nejlepší odpověď
anonym

Jako polokoule?
Obvyklé je upéci ´klasický´ válec a do požadovaného tvaru jej okrájet.

Další odpovědi
Mc Merkurion

upéct korpus v nerezové půlkulaté misce
Doplňuji:
nebo v něčem podobným http://www.tv-products.cz/pro­fesionalni-sada-na-plnene-dorty.html

Funna

když jsem kdysi sledovala profíky, jak dělají tyhle marcipánové dorty (myslím, že na pohled jsou hezké, ale chuť asi nebude nic moc) tak všechno vykrajovali z normálních dortů (nějaký „odpad“ je moc netrápil)…ale jak píše merkurion…i v nerez misce, varném sklu, nebo keramice (co vydrží pečení v troubě) by to šlo a je to pro „amatéry“ jednodužší…nebo to upéct v formě na biskupský chlebíček a vykrájet z toho několik kousků těch malých „obludek“ .-)