craki

Korela a její potřeba

Mám asi hloupý dotaz. Máme korelu, je ochočená přítulná a máme ji volně po bytě (když jsme doma). Většinu času tráví na rameni, šmějděním nebo občas na zemi. A v rámci toho ze je pořád s námi jsme si všimli, že vykonává potřebu jen když na nás sedí. Třeba je nahoře na kleci, žere, pak přiletí na mě, hodí bobek a odletí pryč. Pokud je delší dobu zavřená v kleci (přes den když jsme v práci) tak je schopná celý den nic a všechnu nadílku si nechávat na odpoledne až se vrátíme a pustíme ji z klece. Je to normální? Vyjadřuje nám tím něco nebo si jen nechce nadělat do svého…

Nejlepší odpověď
zjentek

http://papousci­.chovzvirat.com/dis­kuzni-forum/kategorie-1/tema-11137/
..je tam i email na jistou Katku, která podle všeho poradí ,)
Doplňuji:
a tady:
http://operen­ci.cz/threads/90-Jde-nau%C4%8Dit-papou%C5%A1ka-k%C3%A1let-na-ur%C4%8Dit%C3%A9-m%C3%ADsto

Další odpovědi
beer

Je těžké posoudit toto chování jen tak od počítače.
Můj názor je, že může jít o projev stresu. Pochopitelně se mohu mýlit, navštiv proto veterináře, popiš mu chování a dojtete určitě k přesnějšímu vyhodnocení.

Zdroj: Vet.praxe

anonym

Možná je tu určitá podobnost chování s ochočenými loveckými dravci.
Když se dravec sedící na rukavici připravuje na vypuštění k lovu, vždy se nechává napřed „odstříknout“. Např.sokolovi se sundá „čepička“ (stínění očí), dravec ví, co bude následovat, otřepe se, srovná si peří a vystříkne trus a tím je připraven k lovu. Ostatní dravci dělají totéž, ale stínítko se používá pouze
u sokolů (rarohů atd.)
Je to částečně stresem ale i radostí tím, že se těší na budoucí okamžiky. Myslím, že to může být s korelou podobně.

Funna

normální to určitě není…měla jsem ochočenou korelu 25 let a fakt si nevybíral kam „hodí bobek“ .-)…dělal to prostě všude…ale proč ta vaše má nějaké podivné utkání ulevit si právě na vás, to netuším (pokud vím, tak papoušci neznačkují trusem svá teritória)…takže doporučuji vyzkoušet rady z odkazu zjenteka…nebo tohle
http://lerl.in­fo/clickertra­ining/cistota­.php