ilonka

kopirka

jaký je rozdíl mezi kopírovánim a skenováním.

Nejlepší odpověď
Jivinho

Do kopírky i do skeneru vložíte to, co chcete okopírovat / naskenovat a laicky řečeno „Kopírka "vyplivne“ papír – kopii originálu", kdežto skener „převede originál věc ze skeneru do počítačové podoby“.

Další odpovědi
lukas

Kopírování – vložíte papír do kopírky a vytiskne se vám kopie
Skenování – vložíte papír do skeneru(přístroj připojený k PC) a v počítači se vám objeví elektronická kopie papíru, např. jako běžný obrázek .bmp, .jpg, nebo můžete uložit i do PDF.

staki

skenovani je prevedeni obrazu do pocitace, kde se muze dal upravovat
kopirovani je okamzite vytisknuti kopie 1:1 bez uprav.

Dandi

Kopírování nemá s PC nic společného, pouze se ofotí papír a ihned vytiskne. U skenování se uloží do PC, zpravidla ve formě obrázku.