Kampano

Kopie rodného listu – poradíte?

Ex přítel chce po mě kopii rodného listu naší dcery kterou mám v péči. Prý to potřebují úřady v zahraničí kde pracuje a žije s novou těhotnou manželkou. Má někdo zkušenost?

Nejlepší odpověď
gecco

Nemám zkušenost…
😉
Ale na poskytnutí kopie RL nevidím v tomto případě nic závadného (klidně mu ji pošli mailem).
Případně si od expřítele vyžádej důvod, proč to „úřady potřebují“.
😉
A pokud budeš chtít skutečně kvalifikovanou odpověď, musíš tento jeho důvod uvést – a taky přidat info, ve které zemi jsou úřady takto zvídavé…

Další odpovědi
johana 56

Na žádosti otce není nic neobvyklého ani protizákonného.
O kopii rodného listu požádejte na příslušné matrice,která vydala jeho prvopis.Bude označen jako kopie a je nutné zaplatit okolkování,jinak neplatí (bývalo 50,– Kč,může být více).

arygnoc

v žiadnom prípade.
ak úrad v zahraničí potrebuje potvrdenie, nech osloví vás i s odôvodnením – pravdepodobne chce podvodne poberať dávky na dieťa, ktoré s ním nie je – niektoré krajiny (napr. veľká británia) to umožňujú – a môže z toho zvniknúť problém iba vám.

😉

ReHu

  1. Chtěla bych znát důvod této potřeby
  2. Kopii rod.listu bych označila – KOPIE

pucipuci

Když je dítě ve vaši péči,tak bych nic neposílal. Ale nejlepší bude skočit nebo zavolat na matriku,jestli je jeho žádost adekvátní. Já bych měl strach,že dceru chce unést. Jen můj názor,podotýkám.

ivzez

Kopii rodného listu dítěte bych do zahraničí neposkytla
bez řádného zdůvodnění (přítel by mne musel přesvědčit
o nezbytnosti RL pro úřady).

Pokud přítel dceru nemá ve své péči, nemůže
na ni uplatňovat žádnou slevu na dani, nelze ji
započíst do vyživovaných osob apod.

Pokud by ex-přítel chtěl obejít nějaké nařízení/opatření
či některý zákon v zahraničí, nepomáhala bych mu v tom.

________

Zdůrazňuji:

Nežije-li dcera s otcem ve společné domácnosti, nemá otec nárok na žádné dávky na ni, na odpočet/slevu na dani, na započtení dcery do vyživovaných osob apod.

Zahraniční úřady podle mých zkušeností rodné listy dětí žijících v ČR k ničemu
nepotřebují. Pokud otci kopii RL poskytnete, budete se pravděpodobně podílet
na nějakém jeho podvodu.

Kampano

Děkuji Vám všem moc. Já mám právě z toho divný pocit a moc mu nevěřím. Takže se mi do toho nechce. Rady mi pomohly 🙂 Nepošlu mu nic… :)