Dana111

kopie občanského průkazu

Dobrý den,chtěla bych se zeptat.T.mobile po uzavření smlouvy chce po mě dát kurýrovi po doručení smlouvy kopii občanského průkazu.Mají na to právo? Mám obavy o zneužití

Nejlepší odpověď
panenka

I po mě to požadovaly když jsem si objednala paušal u O2 už je to dva roky a nic se mi nepřihodilo myslím si že i vám se nic nestane.

Další odpovědi
standa

Obvykle to ´lepší´ instituce (banky ap.) dělají tak, že si občanku ofotí a na tu kopii klepnou razítko s textem, že souhlasíte s pořízením této kopie…, dáte k tomuto textíku podpis a je to vše podle zákona.

Ve vašem případě (pokud jste v předmětné smlouvičce nic obdobného nepodepisovala) to úplně ideální není. Ale nejspíš to už asi napadat nebudete – nedoporučuji.

A otázka zneužití ? Prosím Vás, pokud by chtěl nekdo skutečně vaše data ZNEUŽÍT, tak to rozhodně nebude tímto primitivním způsobem.

Takže buďte v klidu 🙂