Avatar uživatele
Seji

Kopie občanky může jí po mě chtít?

Krásný den přeji,
stěhuji se do nového podnájmu, a paní pronajímací po mě chce kopii OP, může jí chtít?

Slyšela jsem, že když chce kopii mojí OP, nebo jakéhokoliv jiného dokladu měla by to jít nahlásit a že jen tak ho požadovat nemůže.

Mohu tedy nesouhlasit?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 4055 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Neměla by chtít kopii OP, jen si zjednodušila práci, protože si nechce opsat údaje. Kopii OP je možné jen se souhlasem.

Zdroj: http://www.bez­platnapravnipo­radna.cz/onli­ne-zdarma/ruzne/ne­zarazene-dotazy/136-kopirovani-obcanskeho-prukazu-smi-se-kopirovat-nebo-ne.html

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Funna

Obecně platí zásada zákazu pořizování kopií občanského průkazu. Z tohoto pravidla existují pouze dvě výjimky. Okopírovat doklad totožnosti lze, když s tím jeho držitel vyjádří souhlas (svobodný, vědomý a informovaný, navíc prokazatelný po celou dobu zpracování osobních údajů), nebo vyžaduje-li to zvláštní právní předpis anebo mezinárodní smlouva.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Pronajímatelka může chtít cokoliv, z čeho bude schopna vyčíst, že jedná se seriozním nájemníkem. Ty jako nájemník můžeš se vším nesouhlasit. V tom případě se nedohodnete.
Uvědom si, že byt, v němž chceš bydlet, Ti nepatří a že zde pravidla určuje jeho majitelka.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
JájsemRaibek

Tak samozřejmě souhlasit nemusíš, ale taky nemusí být podnájem.
Co se týče nějakého nahlášení no nevím, ale pokud je to legální, tak by měla platit daň z pronájmu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
studium

Lze to řešit i jinak-ověřením podpisů na smlouvě.Majitelka má co chtěla a ty klid na duši.I kopie se dá zneužít k úvěrovým podvodům.Těch 30,–Kč za jeden podpis stojí za to.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek