arygnoc

Kopete za seba alebo za tím?

Dylan Selterman, prednášajúci z University of Maryland, poriadne potrápil svojich študentov. K testom začal už v roku 2008 pridávať bonusovú otázku za extra body. Doteraz ich získala iba jediná trieda študentov.
Študenti pravdepodobne nečakali, že najviac ich potrápi bonusová otázka, ku ktorej nepotrebovali vedieť z aktuálneho učiva vôbec nič:

„Teraz máte možnosť získať extra body k vašej výslednej známke. Vyberte si, či chcete 2 body alebo 6 bodov. Má to však malý háčik: Ak si 6 bodov zvolí viac ako 10 % triedy, nedostane body nikto. Vaša odpoveď bude pre zvyšok triedy anonymná, budem ich vidieť iba ja.“

http://www.cas­.sk/clanok/323735/u­citel-dal-studentom-do-testu-otazku-nad-ktorou-si-lame-hlavu-cely-internet-vedomosti-k-nej-nepotrebujete.html

nakoľko ja na anketu odpovedať nemôžem, pridám sa k víťazom.

😉

Nejlepší odpověď
zzzlatokopka

Já kopu za sebe:-)))

Další odpovědi
briketka10

Já nikdy třeba nesázím Sazku, nekupuju losy,
ten, kdo sází a myslí si, že vyhraje hodně, tak
se mu třeba 1– 2× podaří, ale potom už jsou to
malé částky, ale nikdy ho to neodradí a stejně
do sázek vráží peníze dál a dál, tak stejné je to
i s losy setře je tam dvacka či pade a koupí další
a ono prdlajs 😁
Nedělám si iluze a nevím, jak kopu ?
Nad tím jsem nepřemýšlela, jestli za sebe, nebo
za tím možná i okolo sebe to dělá spousta lidí.
Já se spokojím s málem a stačily by mi 2 body.

led

„Lepší vrabec v hrsti, ako holub na streche“ hovorí stará múdrosť.
V tomto zmysle „isté 2 body sú lepšie ako neistých 6 bodov“.
Prirodzene nájde sa aj výnimka, vyznávač lotérie, ktorý „skúsi oklamať čerta“ a počíta so zíkladnou ľudskou vlastnosťou, „neriskovať tam, kde môžem o niečo prísť“.
Ale väčšina berie istotu.
dodatok:
doporučujem, ale až po napísaní odpovede, nie skôr, pozrieť si aj diskusiu v uvádzanom odkaze

mosoj

Briketka 10 : Sázím od 14 let. Jenom jednu otázku. Kolik prokouříš ?

Šidlo

moja odpoveď by bola:

vážený pán profesor, dávať nedobrovoľný a vopred neohlásený psychotest pre váš osobný výskum do písomky je neetické a manipulatívne…už teraz vás nahlasujem na vyšších miestach, pekný deň

vedec nie je nadčlovek v mene vedy je rovnako neprijateľný argument pre svinstvá robené na druhých ľudoch ako v mene boha…lenže duchovenstvu už spoločnosť pristihla krídla (aspoň tá západná)…

k tej sociálnej či sebeckej odpovedi: som človek a človek je tvor sociálny.....denne sa snažím podľa toho správať

briketka10

no to jsem radějc nepočítala, ale moc peněz to
nebude, nekouřím, tak dlouho a ne moc cigaret
denně krabka mi vydrží na dva tři dny a musím
přestat kvůli mýmu Ufíkovi, aby nebyl nemocnej 😁

střevo

@mosoj
já sázím celej život
prosázel sem 2 nový auta
a vyhrál ani né na nový kolo

  • a ty asi taky tak viď ?

tak rači prohulit 🙂