mosoj

Konzumujete zeleninu ?

Já také, ale co říkáte na tyto údaje?

http://www.em­patia.cz/skutec­ny-obsah-vitaminu-mineralu-v-ovoci-zelenine
Doplňuji:
Terryle: Nejlepší zelenina je buřt to říkával náš děda .

Ale vážně, je to problém. Multivitamíny to také úplně nespraví protože tělo využije tu syntetiku maximálně z 10 % !!! Takže dávkovat vše 10 x více ale nikoliv v jeden den !!
Jíst 5 x více zeleniny tak to by bylo moc už i na mě. Navíc je v tom ta chemie !!
Není to také jeden z důvodů churavění lidstava ?

Nejlepší odpověď
hanny 2

Tyto informace vím a proto kromě zeleniny užívám denně kvalitní doplňky stravy.
Doplňuji:
Nechci tady dělat reklamu,ale „syntetiku“ z lékárny nekupuji.Užívám produkty společnosti,jejíž špičková kvalita je založena na unikátní technologii zpracování,která zaručuje maximální vstřebatelnost obsažených látek- 92–95%.

Další odpovědi
tom004

Někdy je asi opravdu lepší NEVĚDĚT.Ale je to dost síla.

Terryle

Já teda téměř vůbec, prostě mi to nechutná a nemůžu si pomoct. Občas to do sebe ale nacpu, aby se neřeklo. SUper odkaz, teď mám argument na ty, co mě furt buzerujou, že dozajista proto umřu na nějakou příšernou nemoc :))) I když, aspoň ta vláknina tam snad furt zůstává a ta je taky potřeba.

Jikra

Já sem se jí celý dospělý život úspěšně vyhýbal a vidím že sem o nic nepřišel.
A ani mi nechutnala.Ne­dostatek zeleniny a ovoce sem nahrazoval zvýšeným příjmem masa a umělým vit.C a pravidelným přísunem iontového nápoje-piva,a dotáhl to do důchodu po 44letech práce na hutích.

dědapetr

Kdybych měl kontrolovat všechny potraviny co v nich je,tak bych nic nesměl jíst protože všude je něco.

Valky

Dobrý den, nevím.. je to diskutabilní téma. Na každého konzumace zeleniny působí jinak. Já byla skoro 19 let vegetariánka. Od malička jsem odmítala jíst maso, né z nějaké ideologie, ale proto, že mi to „smrdělo“ a nechutnalo. Maminka mému přání vyhověla, jedla jsem občas pouze drůběží a jen na přírodní způsob – steak. V zelenině, v mléce a v luštěninách je spousta bílkovin, takže ve své podstatě člověk ani maso nepotřebuje. Staří slované byli doslova vegani, a jak byli silní a statní… Ale jak je vidět, na každého tato konzumace nepůsobí dobře, můžeme vidět vegetariány, kteří vypadají jako nemocní.. Ale to je dle mého názoru jen vina toho, že se rozhodli nejíst maso a nezjistili si, jak má vypadat jejich jídelníček, aby měli dostatek vitamínů a bílkovin… Navíc, pokud si uděláte salát ze zeleniny, a nekápnete si do něj ani kapičku oleje, nezískáte z té zeleniny skoro žádné vitamíny (Ti se rozpouštějí v tucích..) .. Je to prostě jen na tom, co kdo má rád a jak je to jídlo připravené… :)))