akita

Má zaměstnavatel právo kontrolovat řiďicský průkaz pověřeným zaměstnancem při výkonu zaměstnání?

Dobrý den má zaměstnavatel právo kontrolovat řiďicský průkaz pověřeným zaměstnancem při výkonu zaměstnání (řiďič záchranné služby na výjezdu) Děkuji L.r

Nejlepší odpověď
Drap

Samozřejmě že má. Řidičský průkaz je pro výkon zaměstnání řidiče nezbytný. Může ho tedy kontrolovat i zaměstnavatel.

Další odpovědi
Lamalam

Pokud je vlastnictví ŘP kvalifikačním předpokladem pro výkon dané práce, tak pochopitelně může. Stejně jako je oprávněn zkontrolvat vyuční list, maturitní vysvědčení či vysokoškolský diplom.