Pokročilý

Kontrolujete při nákupu složení výrobku? (éčka, množství masa v %, aj.)

Budu ráda za Vaše odpovědi. :) Potřebuji to odevzdat ve škole. Děkuji.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Hlasujte v anketě

Ano 31% Ne 23% Někdy 46%

Nejlepší odpověď

Ne

Doplňuji:
Občas si složení potravin jenom tak ze zvyku přečtu, ale pouze doma. Přímo při nákupu se spíše dívám (hlavně u mléčných výrobků) na dobu trvanlivosti.

Další odpovědi:

Zlatý

Někdy

Snažím se nakupovat pouze základní suroiny a ne průmyslově vyráběné humusy.

Někdy

Moje nákupy jsou o tom, že se snažím nakupovat ověřené a osvědčené výrobky. Nerada mám novinky - ty si potom samozřejmě zkontroluji. Ráda vařím, tak se snažím i v tomto směru kupovat suroviny "poctivé". Ráda také zavařuji a vařím si své marmelády - bez éček.
Složení výrobků si občas přečtu spíše v klidu domova, kde mám i možnost si na PC ověřit, co vlastně číslo kterého éčka znamená. Nepodléhám panice a módním trendům. Nepodléhám ani tomu, že jsou ekologické potraviny zdravější a bio potraviny stravitelnější. Na jakých polích by to asi měly vyrůst, kdyby to tak opravdu bylo?
Máme jako stát o hodně méně krav,tím pádem méně hnoje a hnojí se tedy chemicky. Klidně ale nechám na uvážení každého spotřebitele, aby nesmyslně přeplácel ceny za módní hit bio potravin. Kdo chce věřit a má tolik peněz, aby takové žvásty bral vážně, tomu jeho názor klidně ponechám.
Je mi skoro 60 let. Na mém zdraví se neodrazilo nekvalitní jídlo. Stejný trend nakupování budu dodržovat i nadále.

Bronzový

Někdy

Doplňuji:
driv jsem se o to moc nezajimal ale po shlednuti techdle videi http://www.stream.cz/… se na to ted obcas mrknu...spis ale tak pro zasmani - vybirat si clovek moc nemuze penez je malo :/

Zlatý

Někdy

Pokud to je k snědku, kašlu na to. Ale pokud vidím třeba 2 výrobky za stejnou cenu, oko se podívá na kdeco :-D.
Moc možností k výběru jako důchodce nemám, ale množství masa kontroluji vždy.

Zdroj: Zkušenost

Pokročilý

Někdy

Nekupuji polotovary, spíše kupuji základní potraviny.Párky nejíme a pod.

Zlatý

Ano

áno, odkedy som si všimol, že smotana je zo sóje (cca 2 roky nazad).

Bronzový

Ano

Bohužel je to nutné, pokud nechcete kupovat sračky ( omouvám se za ten výraz, ale ono to tak opravdu je). Kolikrát to až překvapí. Např. mleté maso by mělo obsahovat jen mleté maso, ale překvapivě obsahuje sůl, lůj a výtažek z červené řepy. A pak ještě různé stabilizátory a jiné...a poze 85% masa!

Pokročilý

Ano

Doplňuji:
Někdy je to vážně zajímavé počtení a člověk se často diví, co všechno jsou výrobci schopni do svých produktů nacpat.

Bronzový

Ne

protoze ja kupuji jen ovoce,zeleninu,slunenicova seminka,tvrde kvalitni syry,lososove steaky,kure od farmaru,vejce mam domaci,atd.polotovarum z obchodu se vyhybam.nanejvys koupim tvaroh jihocesky,do nej dam domaci med a je to.vyjimecne jahodovy dzem,ten asi ty ecka ma.

Pokročilý

Ne

Bronzový

Někdy

Doplňuji:
Je to tak diskutabilní! Co občas slyším od potravinářské inspekce a soudě i podle vlastních pracovních zkušeností v supermarketu, člověk nikdy neví, co kupuje. Ať si čte obaly, jak jen chce, vždy se může stát, že výrobce lže. A data spotřeby u lahůdek a ovoce... To je k smíchu.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1606
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1279
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 716
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.