Michal Kole

Kontroluje policie zda je řidič odpočatý a není unavený ? Nemyslím kontrolou kotoučku, ale aktuální fyzické kondice

http://www.ces­katelevize.cz/ct24/do­maci/239163-horko-na-silnicich-vycerpani-ridici-zavinili-prilis-smrtelny-cervenec/

Odpovědi
blesk26

V tomto případě musím říct, že ač to samozřejmě kontrolovat nijak objektivně nejde a asi by to ani nebylo správné, tak řízení při únavě je daleko nebezpečnější, než řízení s nízkou hladinou alkoholu. Reakční doba je zkrátka daleko delší …

marci1

Ne, nekontroluje a nedovedu si představit, jak by to dělala. Řidič musí být natolik disciplinovaný, aby byl vyspaný, odpočatý. Ohrožoval by tak nejen sebe, spolujezdce v autě, ale i ostatní účastníky dopravy.

lukas.zmizik

Já si nedovedu představit celou noc proflámovat a na druhý den odvézt 60 lidí třeba do chorvatska. A kdyby mě vadilo, že nemůžu flámovat tak jako ostatní, tak tu práci nedělám, než abych pak vysekal bus plný lidí nebo kamion. Řidiči z povolání už tak mívají dost málo času, takže – ti normální – využívaji povinné přestávky k tomu, aby si odpočinuli.

O zodpovědnosti neprofesionálních řidičů můžeme diskutovat. Ti nejsou povinni ani omezeni žádným sociálním předpisem a tak je jen na uvážení každého z nich, jak si dlouhou cestu rozvrhne.

Měsíc zpátky jsem ve slovinsku kolem třetí hodiny ráno předjížděl české osobní auto, protože jelo pomalu a ospalecky kličkovalo skoro po celé šířce dálnice. Při předjíždění jsem si všiml cedule, že za kilometr bude benzínka a tak se dívám do zpětného zrcátka, jestli tam to auto odbočilo – a neodbočilo. Tak že ať vyhraje zdravý rozum.