Zlatý

Kontroluje policie zda je řidič odpočatý a není unavený ? Nemyslím kontrolou kotoučku, ale aktuální fyzické kondice

http://www.ceskatelevize.cz/…

Odpovědi:

Bronzový

V tomto případě musím říct, že ač to samozřejmě kontrolovat nijak objektivně nejde a asi by to ani nebylo správné, tak řízení při únavě je daleko nebezpečnější, než řízení s nízkou hladinou alkoholu. Reakční doba je zkrátka daleko delší ...

Zlatý

Ne, nekontroluje a nedovedu si představit, jak by to dělala. Řidič musí být natolik disciplinovaný, aby byl vyspaný, odpočatý. Ohrožoval by tak nejen sebe, spolujezdce v autě, ale i ostatní účastníky dopravy.

Stříbrný

Já si nedovedu představit celou noc proflámovat a na druhý den odvézt 60 lidí třeba do chorvatska. A kdyby mě vadilo, že nemůžu flámovat tak jako ostatní, tak tu práci nedělám, než abych pak vysekal bus plný lidí nebo kamion. Řidiči z povolání už tak mívají dost málo času, takže - ti normální - využívaji povinné přestávky k tomu, aby si odpočinuli.

O zodpovědnosti neprofesionálních řidičů můžeme diskutovat. Ti nejsou povinni ani omezeni žádným sociálním předpisem a tak je jen na uvážení každého z nich, jak si dlouhou cestu rozvrhne.

Měsíc zpátky jsem ve slovinsku kolem třetí hodiny ráno předjížděl české osobní auto, protože jelo pomalu a ospalecky kličkovalo skoro po celé šířce dálnice. Při předjíždění jsem si všiml cedule, že za kilometr bude benzínka a tak se dívám do zpětného zrcátka, jestli tam to auto odbočilo - a neodbočilo. Tak že ať vyhraje zdravý rozum.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4396
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2476
Zlatý briketka10 2269
Zlatý annas 1828
Zlatý quentos 1548
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1519
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1427

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.