Georgo2010

Kontroluje finanční úřad správně vyplněné daňové přiznání? Do kdy musím donést opravené přiznání,pokud zjistím chybu?

Nejlepší odpověď
anonym

Zákon hovoří o tom, že to musíte provést neprodleně. Je otázkou, za jak dlouhou dobu po podání daňového přiznání zjistíte, že v něm máte chybu. Podle toho totiž podáváte buď opravné nebo dodatečné daňové přiznání. V každém případě však doporučuji zajít potom přímo na FÚ a domluvit se na místě. Když mi posledně klient opomněl dodat část dokladů a našel je až po 4 měsících, mělo to být na dodatečné DP, ale na FÚ mi to nakonec vzali jenom jako opravu původního DP.
V tomto případě dám hodně na osobní jednání.
Správnost kontroluje hned při převzetí formuláře pracovnice na podatelně. Výpočty a další podrobnosti až konkrétní správce daně, protože údaje vkládá do počítače. Pokud najde chybu, bude Vás kontaktovat.

Další odpovědi
hanny 2

Nikdy mi nic nekontrovali,o­razítkovali je a dali na hromadu.Pokud najdou chybu,zavolají Vám a přijdete si to opravit!