mojitek

Kontrola v restauraci.

Přijde li kontrola do restaurace a najde tam kuchaře v kuchyni,který nemá jak pracovní smlouvu,ani dohodu o provedení práce,prostě nic,žádný papír(jen zdravotní průkaz)-co myslíte že se bude dít dál?
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kamarad-by-se-chtel-zdokonalit-ve-vareni-a-chtel-by-chodit NECHÁPU

Odpovědi
Michal Kole

To že má zdravotní průkaz ještě neznamená, že je „zdravý“.

Zdravotní průkaz říká, že byl zdravý v době vystavení.

To s pracovní smlouvou ministerstvo práce a sociálních věcí nedořešilo, že můžou nastat problémy, že jsou situace, že pracovní smlouvu nelze mít neustále v kapse, kde by se poničila a kopie není vždy „OK“.

Přitom existuje registr osob na které se platí sociální a zdravotní pojištění od zaměstnavatele bu´d na sociální správě sociálního zabezpečení nebo u zdravotních pojišťoven.

Holt na ministerstvu někdo „málo“ přemýšlel než to dal na papír.

anonym

Máš pravdu, inspektorát práce by se s ním nemazlil, bral by to jako práci na černo.