Velbloud

Kontrola nelegálně staženého softwaru

Bych se chtěl jen zeptat, jestli se vůbec provádějí kontroly počítačů. Ne, že bych softwar stahoval, zatím se tomu s uspěchem vyhýbám, ale stejně mě to zajímá. Děkuji za odpověď.

Odpovědi
Hudler

No u nás je to většinou řešeno ve velkém, teda normálnímu uživateli málokdy něco udělají. Většinou se zaměřují na velké ryby.

colombo3

Kontrolu může provést tzv.administrátor, který přidělil adresu IP,i tuto můžete však změnit,ale přijdou na Vás, pokud budete s tímto pracovat nelegálně-to je dělat podvody,nehledě na to, pokud nejste tzv.profik,za­virovat a poškodit počítač.

Jambalaya

Myslím, že každý máme doma v PC něco nelegálního 🙂. Ale jako fyzická osoba nepodnikatel máte pramalou šanci se s takovou kontrolou setkat. Pro zajímavost, tuto záležitost má v kompetenci i FÚ.
Ale dost dobře si nedovedu představit, jak mi někdo zazvoní u dveří a řekne: Dobrý den, jdu se vám mrknout do PC, jestli tam nemáte nějakou černotu. Asi by neuspěl 🙂