Pájo

Kontejnery na ALU-odpad v ulicích?

Hliník (Al) se jako jedna z mála surovin dá zrecyklovat skoro na 100%, vzhledem k tomu, jak je jeho výroba nákladná, divím se, že se také nějak cíleně netřídí „v ulicích“. Mám-li si třeba vybrat výrobek, rozhodnu se pro ten v Al-obalu, sám nevím proč, ale je to tak… Doma se to snažím třídit, možná byste se divili, kolik běžná rodina „vyprodukuje“ Al-odpadu… pak s tím musím do sběrny, když už toho je moc.
Přivítali byste kontejnery i na ALU-odpad v ulicích?
Nebo jste u vás rádi, že se třídí alespoň základní odpad na papír/plast/sklo?
Doplňuji:
Al-odpad aspoň u nás doma tvoří nejvíce spreje, plechovky od nápojů a fólie (alobal, různá víčka atd.)… a než se nadějete je toho kilo!

Nejlepší odpověď
mosoj

Myšlenka dobrá, separace odpadu se již provádí, ale u hliníku ? Ruku na srdce věříte že by tam ten kontejner vydržel ?

Další odpovědi
terry

Určitě bych je přivítala. Doma skladuji různá víčka či misky od svíček, ale někam to vozit je pro mě celkem náročné.

Michal Kole

Určitě, jen mě nenapadá co je z hliníku, jedině snad alobal.

Deli

U nás třídíme takto:
zbytky z kuchyně – pečivo, ale i třeba jadřince od jablek, když peču – sousedce pro slepice
další kuch.odpad (slupky atd) – kompost (vlastní)
sklo – kontejner na návsi

a díky školním aktivitám naší starší dcery třídíme a ve sběrných dnech odevzdáváme přímo v ZŠ tohle:

  • papír
  • plasty
  • hliník (za poslední 4 měsíce 3 kg!)
  • nebezp. odpad (baterie apod.)

Dcera za to pak jezdí od školy na výlety, do ZOO apod.

Michale, hliník je nejen alobal, třeba obaly sýrů, paštik, víčka od jogurtů, kalíšky od svíček, obal od Fidorky, starý lis na česnek či mlýnek na maso, staré příbory, sem tam má i manžel nějaký větší odpad z dílny – třeba stanové tyče atd. Už jsme dokázali doma nasbírat i 11 kg za půl roku!

lexx

No, asi moc toho Alu šrotu nevyprodukuji akorát se divím že vyhoví normám jako obal potravin (víčka jogurtů a paštik, alobal, čokolády, pivo v plechu, vnitřek krabic mléka, smetánka do kávy, máslo, sádlo apod.) kdežto sudy piva musí být ocel nerez (dříve hliník – již ne, toxický prej).