ten který je

Kontaminovaná vajíčka

Myslíte si že i u nás máme kontaminovaná vajíčka dioxinem z Německa?
Doplňuji:
Už jsem viděl v samoobsluze plata vajec se slevou v akci.:-/

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Toje fajn, že je mají u nás a se slevou. Dřív se na takový německý věci musela stát fronta v tuzexu.

Další odpovědi
Radak

Ve zprávách jsem zaslechla, že tato vajíčka byla u nás v prodeji již před vánoci. Zlatý český výrobky!

vecernice

Kdo ví,kolik už jsme jich sežr..i?!Já to říkám celou dobu,furt se vrtá do toho jak se všechno v česku špatně dělá,ale kdyby jsme se na všechny vykašlali a jedli si jen naše/a nejen vajíčka/,tak asponˇ víme co sníme,ale takhle se to dozvíme až už je skoro po všem a pak už jen čekáme na následky.

venkovan

Naší veterinární správě moc nevěřím, protože vše co sem bylo dovezeno nedokáže zkontrolovat.
Svým způsobem doplacíme na praktickou likvidaci českého zemědělství a potravinářského průmyslu a zmírnění norem kvality potravin. je děsné, že před rokem 1989 jsem maso a mnoho dalším zemědělské produkty vyváželi na na trh USA (jako lahůdky ne jako krmení pro psy a kočky), dnes velkou část masa dovážíme, včetně vepřového. Ale zas mám skvělé zahraniční supermarkety.
Druhé co mne děsí, že výrobce věděl mnoho měsíců, že vyrábí krmivo s obsahem dioxinů a nic neudělal aby se vše včas zastavilo. Přimlouval bych se aby odpovědní pracovníci dostali skzutečně velmi tvrrdé tresty.
Nicméně dioxiny do sebe dostáváme z ístních zdrojů – zejména z ovzduší díky nedodržování technologiií spalování odpadů ve oficiálních spalovnách, pálení umělohmotného odpadu v domácnostech, ve středních kotelnách apod.
Iluze velké nemám, že by se k nám německé dioxinem zasažené potraviny ´nedovezly, ale moc s tím nenadělám – raději moc nemyslet.