Avatar uživatele
david22

Kontakty v mobilu – SIM vs telefon:

Kam si ukládáte tel. čísla lidí. Do SIM karty, nebo přímo do paměti mobilního telefonu? Pokud mobil ztratíte, operátor vám vystaví novou SIMku, tak by tam měli být i kontakty. Čili lepší je si ukládat všechno na SIMku, nebo ne?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 4385 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hlada

Kontakty ze simky se dají použít v jiném mobilu. Jinou výhodu to nemá, protože když ztratíte mobil, tak ho zpravidla ztratíte i se simkou. Operátor vám sice vydá novou, ovšem bez kontaktů. Ty jsou uložené jen na simce, nikoli u operátora. Pro případ ztráty je potřeba mít zálohu. Řeším to tak, že pravidelně synchronizuju kontakty mobilu s adresářem Outlooku.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Reuef

operator sice SIMku vystavi ale cistou – sice stejny cislo ale kontakty zadny…ja si je davam do telefonu a pak zalohuju pres soft do PC

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
casey

Kdyz telefon ztratis, prijdes o kontakty stejne. Presto mam kontakty vzdy na simce. Vymenim-li telefon mam kontakty vzdy u sebe. Uz me 2× telefon odesel v zarucni dobe. Tel sice opravili, ale vratili v tovarnim nastaveni. Nejlepsi zpusob je zalohovat kontakty v pc, ale je pravda, ze to taky nedelam.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Kontakty a celý obsah mobilu mám zálohované v programu pro Sony Ericson My Phone. Mám zde takto zálohované i všechny SMS zprávy které jsem dostal a které v telefonu smažu.
Telefon je s tímto programem sesynchronizovaný a promazávání zpráv v telefonu nebo úpravu kontaktů dělám z tohoto programu.Takto archivované kontakty mám potom ještě vytisknuté na papíře a schované v šuplíku.

Jinak mám zálohu ještě na paměťové( ne SIM kartě !) kartě v telefonu. Ta se ovšem i z telefonem taky ztratí. Dala by se ale vyndat a v telefonu používat jiná. To mám hlavně kdybych jsem musel telefon měnit nebo kupoval nový. Jiný než Sony Ericson bych stejně nekupoval. Zálohu kontaktů na paměťovou kartu ale neumí každý telefon.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
terry

Na SIM. Pokud nestačí kapacita, aspoň ty důležité.
Při ztrátě mi operátor „nahrál“ kontakty na novou SIM.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek