Lul

Co vše se musí změřit u oka, když si chcete pořídit kontaktní čočky a jak se toto měření provádí??

Dobrý den,
A zdali se tyto služby poskytují i v optice, ne jen u očního lékaře, a kolik asi tato služba stojí?

Děkuji za odpovědi, přeji hezký den 🙂
Doplňuji:
Když vidím odpověď, je tedy možné si nechat zadarmo oko změřit a nemuset si kupovat hned čočky? Třeba v GrandOptical či podobně?

Odpovědi
anonym

Oko ti změří kdekterý optik, přístroje mají mnohdy kvalitnější, než lékaři.
Je to obvykle zdarma (vrámci prodeje brýlí nebo čoček) a na ´počkání´.
Doplňuji:
Cochee – shodou okolností jsem před cca rokem uvažoval o čočkách (vidím dobře, o to nic – ale ruce se mi nějak zkracují… 😉 – a i když jsem nakonec čočky nekoupil (pořídil jsem si nové brýle), bylo měření zdarma.
Ale je možné, že i jak kde – tohle bylo ve ´velké´ řetězcové optice.

cochee

Oční lékař v ambulanci toto obvykle neprovozuje, nemá na to čas. Jsou speciální střediska pro aplikaci kontaktních čoček, někdy spojená s oční optikou (brýle), někdy samostatně. Je tam vždy odborník na čočky, nezřídka s lékařským nebo jiným titulem (teď dokonce nevím, jestli to není podmínkou, jako v lékárně musí být člověk s vysokoškolským farmaceutickým titulem). Měří několik vyšetření, samozřejmě korekci oka, pak si všímá zakřivení rohovky a ještě pár věcí a nakonec nasadí zkušební čočky na nějakou dobu, pro ujištění, že oko čočku neodmítne hned po pár minutách. Vše se ale dozvíš na místě. Úvodní vyšetření atd. je samozřejmě placené.
Doplňuji:
Zde mám rozpor s mowlow, je fakt že já jsem nosil čočky před x lety a tehdy jsem vyšetření platil. Je-li tomu dnes jinak a vyšetření je zadara, tím lépe.