Pokročilý

Co vše se musí změřit u oka, když si chcete pořídit kontaktní čočky a jak se toto měření provádí??

Dobrý den,
A zdali se tyto služby poskytují i v optice, ne jen u očního lékaře, a kolik asi tato služba stojí?

Děkuji za odpovědi, přeji hezký den :-)
Doplňuji:
Když vidím odpověď, je tedy možné si nechat zadarmo oko změřit a nemuset si kupovat hned čočky? Třeba v GrandOptical či podobně?

Odpovědi:

Oko ti změří kdekterý optik, přístroje mají mnohdy kvalitnější, než lékaři.
Je to obvykle zdarma (vrámci prodeje brýlí nebo čoček) a na ´počkání´.
Doplňuji:
Cochee - shodou okolností jsem před cca rokem uvažoval o čočkách (vidím dobře, o to nic - ale ruce se mi nějak zkracují... ;-)) - a i když jsem nakonec čočky nekoupil (pořídil jsem si nové brýle), bylo měření zdarma.
Ale je možné, že i jak kde - tohle bylo ve ´velké´ řetězcové optice.

Stříbrný

Oční lékař v ambulanci toto obvykle neprovozuje, nemá na to čas. Jsou speciální střediska pro aplikaci kontaktních čoček, někdy spojená s oční optikou (brýle), někdy samostatně. Je tam vždy odborník na čočky, nezřídka s lékařským nebo jiným titulem (teď dokonce nevím, jestli to není podmínkou, jako v lékárně musí být člověk s vysokoškolským farmaceutickým titulem). Měří několik vyšetření, samozřejmě korekci oka, pak si všímá zakřivení rohovky a ještě pár věcí a nakonec nasadí zkušební čočky na nějakou dobu, pro ujištění, že oko čočku neodmítne hned po pár minutách. Vše se ale dozvíš na místě. Úvodní vyšetření atd. je samozřejmě placené.
Doplňuji:
Zde mám rozpor s mowlow, je fakt že já jsem nosil čočky před x lety a tehdy jsem vyšetření platil. Je-li tomu dnes jinak a vyšetření je zadara, tím lépe.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1609
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1283
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 716
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.