meghy

Konflikt s chlapem – fales, penize x spolecnost

Dostala jsem se do konfliktu. Jsem v Italii. Seznamila jsem se s o 25 let starsim muzem na internetu, kteremu jsem nakecala, ze bych s nim chtela chodit, ze mi s nim je dobre…Videli jsme se celkem 4×. Poprve jsem s nim byla na veceri v restauraci a pak u nej doma,byl sex,dal mi 200 eur. Dalsi vecer jsme byli v Zara obchode kde mi nakoupil veci za 300 eur a u nej doma jsme pili a byl sex.. Potreti co jsme spolu byli jsem s nim jela k mori v sobotu, a vraceli jsme se v nedeli. Ten vikend jsem po nem chtela at mi koupi cestovni kufr za 120 eur a dobije 50 eur kredit,u more jsme byli na veceri atd, nespala jsem s nim. Pote ten tyden jsem ztratila telefon, koupil mi tedy novy za 300 eur, a dal mi ho po jednom veceru kdy jsme byli v restauraci a v baru,pak u nej doma a nic nebylo jen mi ho dal a odvezl me domu. Pote me zacal vydirat, ze za me vyhodil cca 1000 eur, ze se s nim musim jeste 3× vyspat nebo 2× a vratit mu telefon. Napsala jsem mu,ze jednou mi ty darky za spolecnost (a taky 2× sex) dal a vedel ze mi to dava za to ze jsem s nim jakoby jeho pritelkyne i kdyz o 25 let mladsi. A najednou me vydira ze chce vsechny veci zpatky. Podle meho nazoru je nelogicke chtit to zpatky a ja mu to dat nechci protoze je mi lito toho zbytecneho casu potom s nim kdy jsem s nim delala i co mi nebylo prijemne a byla jsem s nim i prestoze mi to nebylo po chuti,jen kvuli penezum a darkum. Ale on ma fakturu od mobilu co mi koupil,zna me jmeno,i adresu,tel­.cislo. Pote co jsem ho zablokovala na facebooku mi vola na mobil 20× za odpoledne, pote ze soukromeho cisla, pote z jeho cisla ale to nevim jak udelal protoze ja jsem ten telefon nezvedla a ono se to zvedlo samo nekolikrat a slysela jsem ho rikat „prosim“ a pak zavesila.. tim padem jsem musela vypnout telefon aby mi dal nevolal a aby se hovor sam nezvedl. Napsal mi ze mi na policii oznami kradez mobilu. Nevim co mam delat,jestli navzdory tomu ze jsem s nim byla na silu kvuli vecem, mu to vratit a vybrecet se… nebo ho ignorovat,ale mam strach kdyby neco vysetrovala policie, kdyz on zna me udaje a mohla bych mit problem, i kdybych rekla jak to bylo, ze to byly darky za spolecnost(sa­mozrejme ze samo o sobe to neni nic pozitivniho), tak jestli by to nedopadlo jeste hur pro me… Ma tedy pravo na to mi ty veci vzit ? Tento clovek ma dum v centru,na horach,u more,3 au­ta,2 motorky,ne­zije spatne a nechapu proc dela takovy bordel kvuli par vecem…jen protoze zjistil ze jsem mu lhala ze s nim chci mit vztah atd kdyz popravde jsem to prezila s nim byt jen kvuli nejakym vecem co mi koupi. Lze zablokovat telefonnni cislo,aby mi nevolalo? Dekuji za odpovedi

Nejlepší odpověď
arygnoc

vy nechápete, prečo robí bordel kvôli pár veciam?
Dobre teda:
dala ste sa na podnikanie. Dostala ste zaplatené, ale svoj tovar (zaplatený) ste nedodala.
Máte dve možnosti, buď si pekne dať dole nohavičky a zaplatiť, a modliť sa, aby ste nedostala darom i pár faciek (prinajlepšom, ale to by padali asi na neúrodnú pôdu), alebo pekne platby vrátiť.
To totiž neboli darčeky, nikto vás nevydiera, máte popletené pojmy a hodnoty.

Tento spôsob podnikania bol vždy dosť riskantný a vidím, že sa v ňom robia i pekné prasárne, podvody (nedodanie tovaru za zaplatený tovar, lebo v tom prípade ste IBA tovar, a to dobrovoľne).
Takže nakoniec vás polícia obviniť nie z krádeže, ale z podvodu.
A oplakať? Leda tak vlastnú hlúposť.

Ako si dotyčný žije, nie je vaša vec – hovorí z vás závisť.
Že sa má lepšie ako vy, vás neoprávňuje predpokladať, že vám niečo dá iba tak, alebo že si to iba tak môžete zobrať.

Další odpovědi
Hlada

Tím, že jsi pánovi nakecala, ze bys s nim chtela chodit, ze je ti s ním je dobře, ačkoli to od počátku nebyla pravda, jsi pána uvedla v omyl, způsobila mu škodu nikoli nepatrnou a dopustila jsi se tak trestného činu podvodu dle § 209 tr. zák., za což ti hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta. V praxi ti hrozí také újma na zdraví. Doporučuju všechno s pokornou omluvou ihned vrátit.

autacek

A bla bla bla, zaplakat bys měla, ale sama nad sebou. Mrkni na klip Zlatokopky http://www.you­tube.com/watch?v=vUX­zn-xTeA0 , koho mi to jen připomíná ? (bylicí smajlík)
Doplňuji:
Myslím, že shlédnutím doporučeného studijního materiálu již znáš odpovědi na všechny své otázky.

P.S. Po prohlédnutí tvých předchozích dotazů, ptám se jako již v minulosti jiní, „Děláš taky něco jiného, než že jen lžeš a podvádíš ?“

Lucijej

Proč tolik vyvádí? Protože chce to, za co si zaplatil. Ikdyž se má finančně dobře není důvod, proč by měl sponzorovat cizí falešné pipiny. Teď už máš jen dvě možnosti – dotáhnout to dokonce a být mu po vůli nebo mu ty věci vrátit.

ladaadal

Je to úplně normální reakce. Chlap, který si zaplatí kurvu a ta mu pak řekne, že mu nedá, protože se jí nelíbí chce prostě svoje investice zpět, aby si mohl zaplatit tu, která své slíbené služby dodá bez kecání. Takže si musíš vybrat. Buď zůstaneš kurvou a vyspíš se s ním dle jeho požadavků (oprávněných), nebo mu to vrátíš a toto řemeslo pověsíš na hřebík, protože na něj nemáš žaludek.

anonym

Sim tě, dej mu ten telefon zpátky, i když si teda myslím, že o něj až tak nejde, chce tě jen prostě mít a mobil je dobrá výmluva, co je to zač, když se dohaduje kvůli telefonu? To je tak všechno, na nějaký řeči vedle nemám samozřejmě právo.
Doplňuji:
Sakriš 😁, to je trapas, no mě to nedošlo, že to je tvoje práce, no tak to by ses v tom případě měla asi zachovat profesionálně a zaplatit spíš ty, co dlužíš, ale už jsem napsala, že tebe, jako osobu nebudu soudit, nemám na to sebemenší právo a koukám jako blázen, než mi to došlo, oč jde, hmm