JajaJ

Konflikt IP adres. Co znamená toto hlášení?

Prosím o radu.. Co znamená toto hlášení? Jiný počítač v této síti má stejnou IP adresu jako tento počítač. Požádejte správce sítě o pomoc s vyřešením tohoto problému.

Nejlepší odpověď
anonym

To znamená, že v jedné LAN je duplicitní IP…
Kde´s to potkala? Máš pevné IP? – nebo DHCP?
V prvním případě prostě IP v jednom z těch zařízení (v tom, které ti tuto hlášku napsalo) změň.
Ve druhém případě to zařízení restartuj (nebo zadej v příkazovém řádku
ipconfig /renew
ipconfig /release ).

JajaJ

No, myslím si, že mám dhcp, jelikož jsem šla do prohlížeče událostí a tam jsem měla dhcp klienta. Jinak hláška se mi objevila sama od sebe na ploše.

anonym

Máš vlastní wifi? – to mi připadá nejpravděpodob­nější…
Zřejmě se připojilo nějaké další zařízení, které mělo stejnou IP.
😉
Jestli používáš nebo nepoužíváš DHCP nejsnáze zjistíš, pokud v příkazovém řádku zadáš
ipconfig /all
vypíše se ti kompletní nastavení síťových karet.