mosoj

Konečně to padlo?

Německá kancléřka Merkelová pronesla větu " Mír není jistý pokud euro padne !!!

A není to nic jiného než pravda. Bohužel jsou třeba takovéto vyhraněné mezinárodní situace aby to omezené lidstvo
vzalo na vědomí. Dříve to byly právě války které lidstvo umirňovaly !!
Doplňuji:
Z některých odpovědí mně běhá husák po zádech.
Jenom dplním , že světem hýbe hospodářství, ekonomika a peníze !!
NATO či jakýkoliv jiný pakt je živen hospodářstvím států !!
Nebude hospodářství, nebudou peníze a nebude ani na NATO či jakýkoliv jiný pakt !!

Nejlepší odpověď
dudu

Bohužel tuto skutečnost si málokterý s tzv. euroskeptiků uvědomuje. Nedávno jsem četl vyjádření jednoho fundovaného politologa, který upozorňoval, že po příp. rozpadu EU by v Evropě do deseti roků hrozila válka.
Doplňuji:
Pane kolego eLx, odpověď na možnou budoucnost je vždy třeba hledat ve správném pochopení historických událostí – mimochodem takto postupoval např. i Nostradamus a zcela správně nyní dedukuje pan Mosoj.
Naše zemička přece zažila dobu, kdy padly všechny politické a vojenské dohody a mocnosti Evropy nás bez skurpulí strčily do hřtánu Hitlerovi. Jestliže si správně vyložíte dnes probíhající děje a události a odvodíte další směřování, dospějete k otázce zda třetí světová válka v latentní podobě již vlastně nezačala!
Do Evropy právě „pochodují“ statisíce a miliony nešťastníků, kteří postrádají potraviny a vodu, expanduje islamismus, zatím ve skryté formě je veden boj o teritoria s nedostatkovými nerostnými surovinami.
A pokud Vám nejsou dostačující tyto signály vězte, že mocnosti ztrácející nadvládu a mající přemíru dluhů v minulosti většinou volily postup „včasným zásahem“ zničit protivníka a potencionálního vítěze!! Takto si, třeba na čas udržely svoje pozice a zbavily se dluhů.
Domníváte se, že např. Amerika se svojí demokracií neporuší při sledování mocenských zájmů svoji věhlasnou Ústavu a deklaraci lidských práv"? Ovšem zatím jsou třeba s Čínou docela kamarádi.

Další odpovědi
fcoop

Můžu s úvahou souhlasit,nebo nesouhlasit,ale to je všechno,co můžu dělat.

http://www.kar­net.cz/clanky­.php?clanek=30

eLx

Proč by měla bejt kvůli tomu válka? Válka koho s kym? Nejsem politolog, ale i když padne EU, pořád tu máme jiný dohody, jako je třeba NATO, ne?
Doplňuji:
dudu, mosoj: na vašich argumentech něco je, zřejmě máte pravdu.. trochu jsem se v záchvatu naivity unáhlil.. dík za konstruktivní repliku :)

GM

Proroctví o Evropě z knihoven palmových listů od Thomase Rittera – podle mého názoru se pomalu začíná naplňovat, některé události zde předpovězené se už staly. Zajímavé čtení.