van.ecke.

Konec zákazu řízení

Zdravím vás, co mi hrozí pokud budu řídit??? skončil mi zákaz řízení před měsícem avšak bylo to déle než rok a já jsem ještě nebyla v autoškole. Zákaz tedy nemám ale ř.p. také ne. Hrozí mi pokuta nebo nový zákaz řízení když podle nového zák. už není řízení bez r.p. trest. činem? Moc děkuji za váš názor!!!! Krásný den

Nejlepší odpověď
standa

Řízení bez ŘP už skutečně není trestným činem a pokud tento skutek nespácháte v době, na který se zákaz vztahoval, tak se bude jednat ´jen´ o PŘESTUPEK.

Ale POZOR !!! za tento přestupek hrozí pokuta ve výši 25–50 tis.Kč a zákaz řízení 1–2 roky. Ve vašem případě to bude považováno za ´recidivu´ a vůbec bych se nedivil, kdyby vám udělili tresty v horní polovině zmiňovaných rozpětí…

Tak to zvažte, zda by opravdu nebylo rozumnější a ekonomičtější si zaplatit to přezkoušení 🙂

Další odpovědi
cukrar

z čeho soudíte, že Vám skončil zákaz? ten Vám skončí, až nabydete způsobilosti dle zákona 247/…až po autoškole. Jinak řídíte v zákazu.