Konec světa 2012?

Je mi teprve 30 let a už jsem slyšel pár strašení o v minulosti proběhlých dnech, které měly být koncem světa.
Teď se uvádí 21.12.2012. V tento ted končí Mayský kalendář, který se ukázal jako velmi přesný.
Věříte nebo nevěříte teorii o konci světa v roce 2012 a případně proč?

Nejlepší odpověď
Michal

Nostradamus předpověděl mnohé věci,které se vyplnily.Tato je jedna z nich,ale mnohdy se pleteme ve výkladu takových událostí,a mnozí se chtějí jen zviditelnit.

Další odpovědi
Jivinho

Z vědeckého hlediska je konec světa v roce 2012 „blbost“, mohl by nastat v případě, že by se Země srazila s jiným vesmírným tělesem. A k Mayskému kalendáři.. Mayové si taky představovali svět jako hada a taky se to ukázalo jako nepravdivé.

Nuk nuk

I já jsem slyšela už mnoho dat, která lidstvo považovalo za den konce světa.
Čistě z biblického hlediska jejakékoliv vypočítávání a přesné určování konce světa zcestné nebo přinejmenším zbytečné. V bibli je jasně napsáno, že nebudeme vědět den ani hodinu až do okamžiku, kdy tento konec nastane.
Podobná data jako 21. 12. 2012 vysloveně vybízejí k podobným teoriím. Příliš nevěřím tomu, že by měl konec světa přijít protože se v zápisu datumu zrcadlí jedničky a dvojky :)

Sally

To teprve uvidíte pane, ale pište si se že toho mnoho změní!!

Krugerka

Já tomu teda nevěřím..a je k tomu spoustu duvodu..konec světa kolikrát už toto někdo předpověděl?? a stalo se to .. ne nestalo.. a nevím proč by měl byt konec světa jen k vuli nějakemu mayskému kalendáři…je to totální blbost!

Fridolinek

Mě je sice jen 24, ale o konci světa jsem z rádia slyšela už 2× a nikdy se to nesplnilo. Přikláním se spíše k vědeckému výkladu světa a skutečností a chápu, že jednou třeba dojde ropa, ale neumím si logicky skutečně vysvtělit, jak může zničeho nic jeden den dojít k zániku světa…A myslím si, že ten kdo to vysvětlí (logicky) tak dostane Nobelovu cenu:-)

Kotor

Přihodím sem odkaz na video z www.youtube.com který určitě znáte.. Je to pořad o roce 2012 a musím říct že je to opravdu zajímavě provedené a nejedná se tam o žádné výmysli už kvůli tomu že to uvádí Natinal Geography. Celkem má 5 dílu.

1. díl :
http://www.you­tube.com/watch?v=q4rv_Ri­8Sfs&feature=re­lated

2. díl :
http://www.you­tube.com/watch?v=1wa7YV_­wdvw&feature=re­lated

3. díl :
http://www.you­tube.com/watch?v=1HzHU­kYyv_I&feature=re­lated

4. díl :
http://www.you­tube.com/watch?v=Ka­FipMOjVKw&fea­ture=related

5. díl :
http://www.you­tube.com/watch?v=KvEP­xu4GF6g&featu­re=related

Zdroj: youtube.com

alenka901

Do roku 2012 již nezbývá moc času – jsou to necelé čtyři roky, než nastane den zimního slunovratu, tak jak předpovídá Mayský kalendář, ale také moderní vědci. Co teď? Užívat si ten zbývající čas? Žít ve strachu? Pokusit se něco udělat? Nabízí se spousta možností, včetně těch pro slabochy, kteří to vzdají předčasně.

Lucka1985

Nevěřím

dewil

podle mayského kalendáře má nastat v roce 2012 konec, ne světa (to je jen jedna z teorií), ale konec pátého času života země… co potom, o tom už se mayové nezmi%nují, proto někdo odvodil, že bude konec všeho, osobně tomu nevěřím

makyna

tomu ja nevěřím

rákosníček

Při výkladu bible jsem se dozvěděla že rokem 1914 začíná čas soužení a podle mýho už to soužení fakt přišlo a jestli to mayové vypočítaly tak co se má stát tak se stane tak se podle toho zařiďte někdo věří někdo ne každýho věc já věřím že to může bejt ze dne na den tcunami taky přišla nečekaně ze dne na den takže věřte nevěřte

aapepe

Doufam,že to už skonči,všechno čeho jsou lidi schopni,nezas­loužime si zit..
To co jsem četl,kupte si bibli,to jsem se musel zasmat,nevim co nostradamus,myslim ze to neumej rozluštit,jestli je vubec co,ale mayove,na tom neco bude…