kate4

Konec statusu studenta – do kdy se musím registrovat na ÚP, aby mi bylo proplaceno zdravotní pojištění za září?

Mám čas během celého září nebo je tam určený termín?
https://m.porad­te.cz/spolecnos­t/38906-urad-prace.html tady píšou že mam čas celý měsíc tak já nevim…

Odpovědi
Awe

Myslím že do 3 dnů…Takže makej

briketka10

Ano do třech dnů, jak píše Awe.

http://www.nic­m.cz/jak-se-prihlasit-na-urad-prace-up

da ny

Informace zde (absolventi):
http://portal­.pohoda.cz/da­ne-ucetnictvi-mzdy/dan-z-prijmu/placeni-socialniho-a-zdravotniho-po-ukonceni-studi/

ivzez

Tu odkazovanou odpověď jsem napsala já. (–:

Podle zákona o veřejném zdravotním pojištění hradí osoby bez zdanitelných příjmů (OBZP) zdravotní pojištění poprvé za měsíc, v němž za ně od prvního do posledního dne včetně (v září by šlo o 1. až 30.) pojistné neodvedl někdo jiný (zaměstnavatel či stát).

Proto stačí se stačí na ÚP zaregistrovat poslední pracovní den v září.
(Za celý srpen odvedl pojistné stát a za poslední den v září je odvede
opět stát. Tzn., že nebudete bez pojištění celý měsíc, ale jen 29 dnů.)

Luxx

https://www.po­radte.cz/spolec­nost/38906-urad-prace.html
viz zde

nikolqa.o

Mě řekli na ÚP, že se tam mám hlásit první týden v září, pokud nenastoupím do práce.

Potom musím potvrzení o tom, že jsem registrovaná na ÚP přinést na pobočku mojí zdravotní pojišťovny, aby si zaevidovali, kdo za mě bude platit zdravotní a sociální (to mi řekli v pojišťovně VZP asi před týdnem).

Dnes jsem byla na ÚP a jelikož jsem u sebe neměla smlouvu z brigády, tak jsem odešla s prázdnou a dokonce jsem zjistila, že na přihlášení na ÚP mám celé zaří. Je to divné, ale asi je to tak.

briketka10

ivzez

četla jsi vůbec můj odkaz " Pokud však požádáte o zprostředkování zaměstnání do 3 dnů po skončení zaměstnání nebo studia, jste do
evidence zařazeni ode dne následujícího po skončení zaměstnání
nebo studia. "

Chodím na ÚP již 4 roky podporu už nemám, ale stále se mi započítává
tzv. účast na důchodovém pojištění.
Studenty, kteří ukončili školu tam vídávám pokaždé, když škola končí,
nebo, když oni ukončí studium sami, jako tehdy já. Jsou bezradní dají
jim přihlášku oni si ji vyplní řeknou jim co si mají přinést a zaregistrují.

ivzez

Ty tři dny, jež zmiňují Awe a Briketka, se nevztahují k zdravotnímu pojištění,
ale k podpoře v nezaměstnanosti po skončení zaměstnání. Pokud se někdo
zaregistruje až po uplynutí tří kalendářních dnů, nestanoví se podpora z průměrného výdělku v poslením zaměstnání (bude mít nárok na minimální podporu).