postcd

Kondolence se při smutečním obřadu neuděluje bývalému manželu zemřelé?

pokud on má s sebou jinou ženu, se kterou žije bez manželství?

Nejlepší odpověď
pusinka50

Neexistuje žádný předpis, komu kondolovat a komu ne. Při smutečním obřadu sedí v první řadě nejbližší příbuzní, kterým se kondoluje. Ostatním lidem není nutno kondolovat. Ale záleží na tvém cítění. Jestli jsi bývalého manžela zemřelé znal, můžeš mu kondolovat. Jeho současné přítelkyni nikoliv, ta nemá zřejmě se zemřelou nic společného.

maxipes

Kondolence by měla být hlavně stručná a upřímná, na internetu ale najdete spoustu informací a různých vzorů, například tato stránka se věnuje kondolencím podrobně: http://kondolen­ce.info/jak-kondolovat/