Fléňa

Je na našem trhu plynový kondenzační kotel, který umí při samostatném ohřevu rozlišit tři teplotní zóny?

Kondenzační kotel… ty zóny myslím samostatný ohřev už. Vody pak nízkoteplotní okruh pro podlahovku, a třetí norm. topení
Je na našem trhu plynový kondenzační kotel, který umí sám o sobě rozlišit tři samostatné teplotní zóny?
Děkuji za tip

Odpovědi
mosoj

Nevím přesně, co myslíte teplotní zónou. Pokud myslíte tři různé teploty, tak to je otázka termostatu, nikoliv kotle. A vůbec, ať myslíte co chcete, vždy se jedná o periférii kotle, nikoliv kotle samotného.

Aby vám kondenzační kotel přinesl nějakou úsporu, nesmíte mít teplotu otopné vody více jak 50 °C. Lépe méně. Pokud budete mít teplotu otopné vody více jak těch zmíněných 50 °C, bude se kondenzační kotel chovat jako obyčejný atmosférický kotel, ale na to jste se neptal.

Ohřev užitkové vody má většina kondenzačních kotlů. Může být průtokový nebo ohřev v boileru. Topný okruh pro podlahové topení a pro radiátory je otázka externí regulace rozvodů. Nesouvisí to přímo s kotlem.