Avatar uživatele
Registrovaný

Končí mi podpůrčí doba 12.12.2010-co to pro mě znamená?

Marodím od1.7.10,předtím jsem byla měsíc v práci,a před tím jsem marodila 28.11.2009-30.5.2010.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

To znamená, že pokud budete nemocná i po 12.12.2010, tak za tyto dny už NEDOSTANETE nemocenské dávky, ledaže byste se obrátila na OSSZ se žádostí o posouzení vašeho zdravotního stavu, na základě kterého by mohlo být rozhodnuto o pokračování výplaty i po skončení podpůrčí doby
(§ 27)

Abyste měla znovu nárok na nemocenské dávky v případě nové nemoci, tak ale musí uplynout alespoň 190 dní od skončení předchozí nemoci.
(§ 26/2,poslední věta)
Doplňuji:
Ještě jsem vám našel odkaz, ze kterého můžete čerpat inspiraci pro formulování žádosti
http://portal.gov.cz/…

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/nemocenske-p ojisteni/cast3h3.aspx#par28

 

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1812
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 657
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 388
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.