N. a D.

Kolik koncentračních táborů stihl Hitler během 2. sv. války vybudovat/zpro­voznit a za jaký časový úsek atd.?

Zdravím.
Zajímalo by mne, kolik koncentračních táborů stihl Hitler během 2. sv. války vybudovat/zpro­voznit a za jaký časový úsek? Kolik jich celkově vlastně bylo? Jak dlouho si myslíte, že mohla trvat stavba jednoho lágru?

Původní neotázka
Koncentrační tábory za 2. sv. války

Nejlepší odpověď
annas

V letech 1933 až 1945 vybudovali nacisté podle dosavadních odhadů asi 20 tisíc vyhlazovacích, koncentračních a jiných táborů, ve kterých zemřelo přes 10 milionů lidí. Tvoří samostatnou a pořádně děsivou kapitolu v dějinách celého lidstva.
Prvním a nejdéle fungujícím zařízením tohoto typu byl přitom koncentrační tábor Dachau. Nacisté ho otevřeli v březnu 1933. A první vězni prošli táborovou branou s okřídleným nápisem „Arbeit macht frei“ jen pouhé dva měsíce poté, co se Adolf Hitler stal říšským kancléřem.

Více na http://www.bles­k.cz/clanek/zpra­vy-udalosti/193082/sm­utne-vyroci-pred-80-lety-otevreli-naciste-prvni-koncentracni-tabor.html?ut­m_source=bles­k.cz&utm_medi­um=copy

Pro zřízení prvního koncentračního tábora stačily Hitlerovi pouhé 2 měsíce.

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Koncentra%C4%8Dn%C­3%AD_t%C3%A1bor

Jak dlouho trval stavba, je těžké odhadnout. Záleží na tom, zda vznikly v hotovém objektu, který se jen upravoval, nebo se dostavovaly nové baráky.

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Vyhlazovac%C3%AD_t%­C3%A1bory_nacis­tick%C3%A9ho_N%­C4%9Bmecka

Další odpovědi
Kepler

Hitler je začal stavět hned po převzetí moci. Mezi lety 1933–1945 založili nacisté kolem 20 000 různých táborů, kde věznili milióny obětí. Tábory byly používány pro řadu účelů: byly to pracovní tábory, tranzitní (průchozí) tábory, kde lidé pouze čekali na další transport, a také tábory vyhlazovací určené výhradně pro hromadné vraždění.
Pouhé dva měsíce vlády stačily Hitlerově NSDAP k zřízení prvního koncentračního tábora v Dachau (22. března 1933). Jak dlouho jejich výstavba trvala nevím, ale domnívám se, že maximálně pár týdnů. Vězni si je často stavěli sami.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Kon­centra%C4%8Dn%C­3%AD_t%C3%A1bor

Drap

Stihl jich hodně Tyto nejsou zřejmě všechny. Většina táborů mívala i několik poboček
Ghetto v Bedzinu
Bełżec
Białystok
Dachau
Ghetto v Čenstochové
Flossenbürg
Gross-Rosen
Cikánský tábor v Hodoníně u Kunštátu
Ghetto v Kremenci
Ghetto v Lachvě
Cikánský tábor v Letech
Lodžské ghetto
Mauthausen
Ghetto Mir
Ghetto v Niasviži
Osvětim
Cikánský tábor v Osvětimi II. – Birkenau
Pinsk
Ravensbrück
Sachsenhausen
Sobibor
Ghetto v Sosnovci
Stutthof
Trawniki
Treblinka
Varšavské ghetto
Ghetto ve Vilnjusu

alimary

Jen v Česku bylo údajně 38 táborů, které byly poboční, aby podporovaly ty velké tábory :( https://www.rex­ter.cz/rubriky/za­jimavosti/nej­znamejsi-koncentracni-tabory-z-dob-holocaustu_1090­.html