Pyrotechnik

Koncentrace plynů ve vzduchu.

Dobrý den ,ze zeměpisu víme ,že vzduch je tvořen z 78% dusíku ,21% kyslík a 1% ostatní plyny (aspoň si to tak pamatuju) ,jenže mě by zajímalo ,jestli je tato koncentrace všude stejná. Třeba například jestli je ve vrstvě ,kde my běžně žijem (0–1 Km nadmořské výšky) a ve vrstvě 8–10 Km nad. v. stejná koncentrace plynů ve vzduchu.

Nejlepší odpověď
mosoj

Ano tyto poměry platí ve všech výškách. Jenom jaksi v deseti km výšky je 21% kyslíku úplně jiné množství než 21 % na povrchu Země !
Kri kri proč to tak je, vám poví matematika i fyzika.

Další odpovědi
Emefej

Složení vzduchu se udává VŽDY pro suchý vzduch, takže poznámky o LŽI a KATEGORICKÝ nesouhlas je trochu mimo.

Zdroj: http://www.prvky­.com/7.html

anonym

ja to viem z fyziky.
tie pomery platia pri tlaku na hladine mora (to mi povedala fyzika na rozdiel od zemepisu, zemepis totiž so vzduchom nemá nič spoločného.
Medicína mi nevysvetlí, prečo je v slove kobyla tvrdé Y a matematika mi nepovie, koľko štátov je v Afrike).
Takže sa orientujte na fyziku a tam odpoveď nájdete.

Odpoveď na Vašu otázku je NIE. Prečo to tak je, to Vám povie práve fyzika a nie napr. zemepis.

cochee

Já si dovolím s tou známou „percentuální“ poučkou viz otázka KATEGORICKY nesouhlasit! To složení je LEŽ, z jednoduchého důvodu: vzduch obsahuje v přírodě VŹDY vodu.