Koncentrace plynů ve vzduchu.

Dobrý den ,ze zeměpisu víme ,že vzduch je tvořen z 78% dusíku ,21% kyslík a 1% ostatní plyny (aspoň si to tak pamatuju) ,jenže mě by zajímalo ,jestli je tato koncentrace všude stejná. Třeba například jestli je ve vrstvě ,kde my běžně žijem (0-1 Km nadmořské výšky) a ve vrstvě 8-10 Km nad. v. stejná koncentrace plynů ve vzduchu.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Ano tyto poměry platí ve všech výškách. Jenom jaksi v deseti km výšky je 21% kyslíku úplně jiné množství než 21 % na povrchu Země !
Kri kri proč to tak je, vám poví matematika i fyzika.

Další odpovědi:

Stříbrný

Složení vzduchu se udává VŽDY pro suchý vzduch, takže poznámky o LŽI a KATEGORICKÝ nesouhlas je trochu mimo.

Zdroj: http://www.prvky.com/7.html

ja to viem z fyziky.
tie pomery platia pri tlaku na hladine mora (to mi povedala fyzika na rozdiel od zemepisu, zemepis totiž so vzduchom nemá nič spoločného.
Medicína mi nevysvetlí, prečo je v slove kobyla tvrdé Y a matematika mi nepovie, koľko štátov je v Afrike).
Takže sa orientujte na fyziku a tam odpoveď nájdete.

Odpoveď na Vašu otázku je NIE. Prečo to tak je, to Vám povie práve fyzika a nie napr. zemepis.

Stříbrný

Já si dovolím s tou známou "percentuální" poučkou viz otázka KATEGORICKY nesouhlasit! To složení je LEŽ, z jednoduchého důvodu: vzduch obsahuje v přírodě VŹDY vodu.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2732
Zlatý quentos 1320
Zlatý mosoj 1304
Zlatý Drap 962
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 603
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 536
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 483

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.