Komunikace s obecním úřadem ?

Je obecní úřad povinnen odpovědět na mail, případně v jakém termínu?

Nejlepší odpověď
anonym

pokud máte el. podpis je povinen odpovědět, ale v písemné formě (dopisem). Termíny jsou různé, standard 14 dnů až 1 měsíc.
Pokud úřad odpoví na maila, tak je to jeho dobrá vůle a dnes je samozřejmostí odpovědět mailem (narozdíl od poslanců, kteří nekomunikují), šetří to prachy. Odpovědi jsou zpravidla do týdne.
Pokud máte datovou schránku, tak úřad komunikuje skrze ni.

Další odpovědi
Drap

Nikde neni zakotvena povinnost odpovědět. Jde spíše o slušnost. Pokud však podá člověk stížnost / na cokoli / tak by měl OÚ do 30 dnů odpovědět.- Alespoň to, že se věcí nadále zabývá.

venkovan

Podle správního řádu myslím do 30 dnů. Podle zákona o svobodném přístupu k informacím je to okolo 10 dnů, podle zákona o informacích o životním prostředí je to asi taky okolo 10 dní (je tam nějaký rozdíl, ale nepamatuji si).Je ještě otázkou jaký dotaz měl charakter. Jestli to byl jen nějaký všeobecný či k nějakému konkrétnímu problému, situaci apod.
Nadřízeným orgánem je krajský úřad a ministerstvo vnitra. Stížnost je lepší poslat na obě instituce, a není od věco se obrátit otevřeným dopisem na zastupitele, že starosta nekomunikuje s veřejností.
Doporučuji si potom koupit nepromokavý oblek a boty, protože po takové akci se občan obcí zásadně plíží příkopy, protože ostatní lidi se na něj dívají přes prsty. Ale do chvíle, než sami potřebují s obwecním úřadem komunikovat a on mlčí.
Vítejte mezi „příkopáky“.