9 řemesel

Komunikace řidičů přes

vysílačku probíhá na kterém kanálu? A kdo používá ostatní?
Doplňuji:
Tak tomu říkám, s velkým prominutím a bez jakékoliv urážky,nanicovatá odpověď, ale děkuji velice za snahu.Opět se potvrdilo to, co říkám delší dobu o odpovědích.U­vedená data,chybí jen to,že se u nás smí používat jen pásmo FM, jsou v každém manualu.Tak jsem dal otázku do vyhledavače , a už vím, že 9 je základ,19 nouzový atd.Stále ještě mí odpůrci tvrdí opak ?? Nebo uslyším, že výjimka potvrzuje pravidlo ??

Nejlepší odpověď
nabubindes

mezi řidiči je oblíbené volné pásmo tzv.občanské pásmo CB. přednastavené frekvence jsou rozděleny ns kanály a na těch si můžeš v rámci dodržování telekomunikačního zákona povídat co chceš. dosah je omezen výkonem 4W.
Doplňuji:
http://www.cbmo­nitor.cz/co_je_cb­.php

Další odpovědi
cukrar

9 řemesel, převážně na CH 10
ostatní používají ostatní kanály, mimo CH 9. Ten je nouzový pro záchranu

1 je svolávací
ale je to podle regionu, takže toto paltí pro Pardubice

lerak14

kanál 10 pokud si chtějí potom povídat mezi sebou domluví si jiný kanál aby neblokovali jiné

nabubindes

CB pásmo je volné pro kohokoli! kanály nikdo NEVLASTNÍ! můžeš užívat který uznáš za vhodné!

cukrar

ale to je špatná rada, „který uznáš za vhodné!“