annas

Komu vděčíme za konstrukci prvního parovozu v českých zemích?

19. století – století páry.

Tento muž zemřel 21. 10. Čím se ještě kromě konstrukce parovozu proslavil?

Nejlepší odpověď
1popelka1

Doplním, čím se navíc ještě Josef Božek proslavil:
Vyráběl přenosné, kyvadlové, interiérové i věžní hodiny, konstruoval a stavěl čerpací stroje pro vodárny¸ sestrojil pohyblivé protézy, konstruoval vagóny pro koněspřežnou železnici

Zdroj: mix www stránek

Další odpovědi
anonym

Josefovi Božkovi,28.2 1782,byl konstruktér a mechanik