pizlicka

komu se zveda zaludek jako me,ze svareneho mléka?

a na vrchu ten skraloup,fuuuuj

Nejlepší odpověď
anonym

Já tvrdím od malička,že mlíko je na rakev víko.Vždycky jsem ho nesnášela v jakékoliv podobě.Čuchnu si k hrnku a je zle…:D
Doplňuji:
Brrrr,Damiana mi připoměla tu největší hrůzu.Celou školou se ze suterénní školní kuchyně šíří zápach spáleného /převařeného) mléka a já už vím,že bude k obědu tzv.mléčná polévka,což bylo v repertoáru školních kuchařek připálené horké osolené mléko s těstovinovými písmenky…a družinářka nás nutila sníst „alespoň několik lžic“. Jednou jsem jí z trucu pozvracela přímo na otevřené scéně jídelny.Moc jsem se k tomu přemlouvat nemusela.Od té doby jsem měla klid.Přestala jsem chodit do družiny a do jídelny jsem chodila samostatně.

Další odpovědi
aramah

Svařené mléčko a hlavně ten škraloup mňamka :)

tom004

Tak to tady asi budu jediný,kdo,na rozdíl od už zmíněné řepy,mléko miluje.Mohu ho kdykoliv a v jakékoliv podobě,ale pouze plnotučné a jediné co nemusím,je vlažné.Dokonce tvrdím,že pokud by byl obdobný ústav,jako jsou protialkoholní,jsem první abonent na léčení. Obávám se ale,že nevyléčitelný. 🙂

mosoj

Tak jsme dvá.
Pravdou ovšem je že to jsou hlavně vzpomínky na dětství a mladá léta. Se svařeným mlékem jsem se již hodně dlouho nesetkal a na současné mlékomaty mně zřejmě již nikdo nedostane.
Doplňuji:
Tak mně stačil ten škraloup na bílé kávě !

manon

Nic mi to nedělá, koukat se na něj můžu ve zdraví :), ale nepiju ho nikdy teplé. Studené mléko ano, to můžu :)

Damiana

Mě ne. Mám rád hodně studené mléko s křupavým celozrnným rohlíkem nebo horké s trochou muškátového oříšku a kardamomu. Výborné je i s kapkou kokosového nebo oříškového Moninu… Ani ten škraloup mi nikdy nevadil… Ani na mléčné polévce s jemnými vaječnými nudličkami a soleným máslem… Nikdy, fakt:-)

anonym

Mám ráda vařené mléko s cukrem a škraloup mi nikdy nevadil – spíše naopak. Vlastně mi chutná naprosto všechno pokud jsou tak akorát vyváženě přísady.
Doplňuji:
A mléko je velmi dobré. Však také málokdy chybí v naší lednici. Někdy se ho napiju jenom tak a jindy si zase uvařím kakao nebo tak.

venkovan

Co je to, to „svařené mléko“?
Normální zdravý člověk jediné co pije vařeného je pivo.

tom004

Hele,hele, vy dvě >pizlicko< s >Bohemikou<. 🙂 Mohu s klidem prohlásit,že ho piji svých 65 let,a zatím s žádným „víkem“ nepočítám.A až na mně nějaké přistane,tak to určitě nebude mlékem. Tak a jdu si dát dvojku chlazeného z Madety. 🙂

anonym

tom004, jen si dej když ti chutná,já ti to přeju a rozhodně nezávidím.Jedno ale uznej-člověk je jediný tvor v přírodě (samozřejmě mezi savci) kdy už dospělí jedinci stále ještě konzumují mléko,což je původně jen potrava pro kojená mláďata.Tak ono je to tak trochu proti přírodě a zdravé to asi moc nebude…:D

pizlicka

tomášku,ja snim tvarohy,jogur­ty,syry,koktej­ly mlecne miluji,ale svarene mleko do me nikdo nedostane od detstvi:-)

mosoj

Věhlasná léčitelka paní Kamenická alias bába z Radnic o které zde také již byla řeč se dívala na mléko jako na jed a že to byla nějaká bába !!!!!

pizlicka

mosoji,ja si vzpominam na snidani doma.mleko svarene a dva rohliky.nez jsem vstala,mleko bylo na stole,a smal se na me ten skraloup.ja to vzdy lila do umyvadla.

pizlicka

presne bohemico:-)jen cuchnu a zaludek se mi otoci,uz odmala,nevim proc.

anonym

taky jsem se naučila obratně vylévat do dřezu ten hnus…Přestali mě nutit až někdy v deseti letech ! Mnohem později se přišlo na to,že mám alergii na mléčnou bílkovinu.

pizlicka

bohemico,ja se to snazila lít obratne,ale skraloup se vehementne né a né pustit hrnku,tak tam k mé lítosti muselo skoncit i mléko:-)