Avatar uživatele
pizlicka

komu se zveda zaludek jako me,ze svareneho mléka?

a na vrchu ten skraloup,fuuuuj

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? manon, aramah, tom004, anonym před 4275 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Já tvrdím od malička,že mlíko je na rakev víko.Vždycky jsem ho nesnášela v jakékoliv podobě.Čuchnu si k hrnku a je zle…:D
Doplňuji:
Brrrr,Damiana mi připoměla tu největší hrůzu.Celou školou se ze suterénní školní kuchyně šíří zápach spáleného /převařeného) mléka a já už vím,že bude k obědu tzv.mléčná polévka,což bylo v repertoáru školních kuchařek připálené horké osolené mléko s těstovinovými písmenky…a družinářka nás nutila sníst „alespoň několik lžic“. Jednou jsem jí z trucu pozvracela přímo na otevřené scéně jídelny.Moc jsem se k tomu přemlouvat nemusela.Od té doby jsem měla klid.Přestala jsem chodit do družiny a do jídelny jsem chodila samostatně.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aramah

Svařené mléčko a hlavně ten škraloup mňamka :)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
tom004

Tak to tady asi budu jediný,kdo,na rozdíl od už zmíněné řepy,mléko miluje.Mohu ho kdykoliv a v jakékoliv podobě,ale pouze plnotučné a jediné co nemusím,je vlažné.Dokonce tvrdím,že pokud by byl obdobný ústav,jako jsou protialkoholní,jsem první abonent na léčení. Obávám se ale,že nevyléčitelný. 🙂

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Tak jsme dvá.
Pravdou ovšem je že to jsou hlavně vzpomínky na dětství a mladá léta. Se svařeným mlékem jsem se již hodně dlouho nesetkal a na současné mlékomaty mně zřejmě již nikdo nedostane.
Doplňuji:
Tak mně stačil ten škraloup na bílé kávě !

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
manon

Nic mi to nedělá, koukat se na něj můžu ve zdraví :), ale nepiju ho nikdy teplé. Studené mléko ano, to můžu :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Damiana

Mě ne. Mám rád hodně studené mléko s křupavým celozrnným rohlíkem nebo horké s trochou muškátového oříšku a kardamomu. Výborné je i s kapkou kokosového nebo oříškového Moninu… Ani ten škraloup mi nikdy nevadil… Ani na mléčné polévce s jemnými vaječnými nudličkami a soleným máslem… Nikdy, fakt:-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Mám ráda vařené mléko s cukrem a škraloup mi nikdy nevadil – spíše naopak. Vlastně mi chutná naprosto všechno pokud jsou tak akorát vyváženě přísady.
Doplňuji:
A mléko je velmi dobré. Však také málokdy chybí v naší lednici. Někdy se ho napiju jenom tak a jindy si zase uvařím kakao nebo tak.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Co je to, to „svařené mléko“?
Normální zdravý člověk jediné co pije vařeného je pivo.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
tom004

Hele,hele, vy dvě >pizlicko< s >Bohemikou<. 🙂 Mohu s klidem prohlásit,že ho piji svých 65 let,a zatím s žádným „víkem“ nepočítám.A až na mně nějaké přistane,tak to určitě nebude mlékem. Tak a jdu si dát dvojku chlazeného z Madety. 🙂

před 4275 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

tom004, jen si dej když ti chutná,já ti to přeju a rozhodně nezávidím.Jedno ale uznej-člověk je jediný tvor v přírodě (samozřejmě mezi savci) kdy už dospělí jedinci stále ještě konzumují mléko,což je původně jen potrava pro kojená mláďata.Tak ono je to tak trochu proti přírodě a zdravé to asi moc nebude…:D

před 4275 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
pizlicka

tomášku,ja snim tvarohy,jogur­ty,syry,koktej­ly mlecne miluji,ale svarene mleko do me nikdo nedostane od detstvi:-)

před 4275 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Věhlasná léčitelka paní Kamenická alias bába z Radnic o které zde také již byla řeč se dívala na mléko jako na jed a že to byla nějaká bába !!!!!

před 4275 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
pizlicka

mosoji,ja si vzpominam na snidani doma.mleko svarene a dva rohliky.nez jsem vstala,mleko bylo na stole,a smal se na me ten skraloup.ja to vzdy lila do umyvadla.

před 4275 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
pizlicka

presne bohemico:-)jen cuchnu a zaludek se mi otoci,uz odmala,nevim proc.

před 4275 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

taky jsem se naučila obratně vylévat do dřezu ten hnus…Přestali mě nutit až někdy v deseti letech ! Mnohem později se přišlo na to,že mám alergii na mléčnou bílkovinu.

před 4275 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
pizlicka

bohemico,ja se to snazila lít obratne,ale skraloup se vehementne né a né pustit hrnku,tak tam k mé lítosti muselo skoncit i mléko:-)

před 4275 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek