Komu se zpovídá papež?

Nejlepší odpověď
led

Ako všetci ostatní veriaci – Bohu
ale robí to (tak isto ako ostatní) cez sprostredkovateľa – spovedníka
Doplňuji:
V stredu 20. júna 2012, vo veku 77 rokov, po vážnej chirurgickej operácii zomrel v Ríme P. Mariusz Paczóski OFMConv., dlhoročný spovedník Sv. Otca Benedikta XVI.
http://www.kvrp­.sk/spravy/oz­namy/svaty-otec-si-uctil-pamiatku-svojho-zosnuleho-spovednika/

Další odpovědi
annas

Papež má svého zpovědníka, ale zpovídá se i „obyčejným“ kněžím: ˇUčastní se zpovědí každých 124 dnů.

Papež František napsal, že se nepovažuje za nadčlověka, za žádno oslavovanou „hvězdu“.

„Papež je muž, který se směje, pláče, spí dobře a má přátele jako všichni ostatní, normální člověk“.

To dokázal tím, že když se zúčastnil zpovědi, odmítl svého zpovědníka a vyzpovídal se přímo před zraky zaplněné baziliky. Pak se zvedl a zamířil do jiné zpovědnice, kde vyslechl zpovědi několika věřících.

Smělý krok jde přitom proti zažitým tradicím, kdy se vysoce postavený člen církve zpovídá v soukromí zpovědnice, ve které ho vyslechne hierarchicky nejbližší kolega."

Zdroj: http://zpravy­.idnes.cz/zpo­ved-papeze-frantiska-0w8-/zahranicni.as­px?c=A140330_184948_zah­ranicni_ert

Doplňuji:
Překlikla jsem se. Papež František se zpovídá každých 14 dnů. Co považuje za své hříchy, to se samozřejmě nikdo nedoví.

Ve svém poselství, které je uvedené v Katolickém týdeníku uvádí papež, že zpovědnice je místo Pánova milosrdenství, které podněcuje ke konání možného dobra a očištění od toho, co brání člověku žít naplněným a pokojným životem.
.
Ve zpovědi se díky lítosti a vyznání hříchů před Bohem otevírají ty rány, které nám způsobila malá láska vůči Bohu či lidem

více diskuse

gecco

Má svého zpovědníka…
😉

arygnoc

z podstaty svojho úradu – zástupca boží na zemi – je neomylný, jeho skutky nemôžu byť neschválené božím úmyslom, bla bla bla – nepotrebuje spovedníka, je bezhriešny, neschopný spáchať hriech.

ak má spovedníka a má potrebu sa spovedať, niekde sa stala chyba.
ako je aj chyba existencie cirkvi vôbec (akejkoľvek cirkvi).

;-Q

anonym

Zvedne oči nahoru,jen nevím proč,když tam nic a nikdo není.
Doplňuji:
Je to člověk jako já,tak nevím komu by se měl zpovídat!

lexx

rovnou Otci Nebeskému, má spešl mobil

anonym

Někomu „vyšší šarže“,než je obyčejný kněz,tomu se zpovídat taky jde,ale vzhledem k papežskému postavení…
http://zpravy­.idnes.cz/dis­kuse.aspx?iddis­kuse=A140330_1­84948_zahranic­ni_ert
Doplňuji:
(biskup,arcibis­kup,kardinál)??

e1232851@trb

normálnímu farářovi

anonym

Jugar – Vážně nahoře nic a nikdo není? A co třeba gravitace u zemské kůry pro nehmotnou část vědomí tvz.duši,která se během života(nebo po životě oddělí) spasí.

anonym

…a od té doby,co člověk začal trochu logicky přemýšlet či jednat zrodil se člověk vzpřímený,evoluce?

led

nielen arygnoc,
ano, pápež z titulu svojej funkcie je zástupcom Boha na svete, je neomylný, bez hriechu, ale ak odhliadneme titul, ktorý získal na základe rozhodnutia skupiny ľudí omylných, aj pápež je človek a ako človek je božím stvorením predurčený k omylom, hriechom pochybností a večnému hľadaniu…