Komu se nelíbí mé pravdivé odpovědi na minulý režim?

Vždy když vložím pravdivou odpověď na minulý režim je moje odpověď buď smazána nebo je smazána celá otázka (viz otázka „Proč je v dnešní době tolik bezdomovců když za komunistů nebývali“)
Někomu se nelíbila moje odpověď na to a otázka je pryč.

Nejlepší odpověď
gecco

Upřímně – většina tvých odpovědí týkajících se bývalého režimu se mi „nelíbí“…
😉

Ale nikdy bych se nesnížil k jejich (s)mazání – tvrdím, že každý může (měl by moci) svobodně projevit svůj názor.
Mohu nesouhlasit (a polemizovat) – ale nikdy nebudu souhlasit s cenzurou.

Další odpovědi
johana 56

Mně se nelíbí,že otázka byla bleskurychle pryč.Svou odpověď jsem už odeslat nestihla.Upozornění na to,že zasáhl admin,neberu,ani porušení pravidel,prostě (bohužel) klasická anonymní cenzura.Souhlasím se zzzlatokopkou,že názory mohou být rozdílné,ale svobodné.Pokud jsou prezentovány slušně,proč si je alespoň nepřečíst?

Nerevarin

Na tu otázku jsem smolil odpoveď asi dvacet minut a najednou byla pryč. Moje odpověď obsahovala i reakci na tebe. Pokusím se to tu napsat znova, snad se to opět nesmaže.

  1. Nechápu jak souvisí přídavky na děti s nezaměstnaností

2)Tehdy se šetřilo, dnes se bohužel často žije na dluh. Kdo si hodně půjčuje, může se dostat do problémů. Ale většinou je to blbost toho člověka, byť jsou i smutné případy, kdy se do exekuce dostane člověk ne vlastní hloupostí. Tenkrát exekuce ani neměla co zabavovat, protože měli všichni skoro hovno.

  1. Nesouhlasím s tím, že není práce. Kdo hledá, najde! I starší člověk. Je tuna inzerátů na práce v obchodech, ve skladech, pomocné práce apod. Jasně že to není nic extra, ale rozhodně lepší, než nadávat a jíst kůru ze stromů. Člověk se ale musí snažit a zkoušet, nebo i riskovat. Sám jsem to několikrát musel podstoupit.
  2. To že na cikánech stát tratí je problém. Ale ne zas tak obrovský problém jako to, že daně neplatí firmy a že jsou zde tunely ve státní a politické sféře. A toto je odkaz komunismu, který zdeformoval lidi ke kšeftování a rozkrádání státních podniků. Kradlo se i tenkrát, na to se zapomíná. A komáři, kteří minulý socialistický ráj rozputili (Proč, když to tak šlapalo? Protože to nešlo udržet) jsou stále u vesel a rozkradli co mohli.

Doplňuji:
Žádný režim není ideální a nikdy nebude. Tvoje pravda je jen relativní.

zzzlatokopka

Někteří si nevšimli, že ten „minulý režim“ už skončil:-(((

Nejde o pravdivé, nebo nepravdivé, jde o názor a ten má být svobodný.

Agneta

Mě se tvé srovnání s dneškem vždycky líbí, je >svým způsobem pravdivé<, pokud se srovnává na jedné rovině.
„Proč je v dnešní době tolik bezdomovců, když za komunistů nebývali?“ ►Za kom. by nikdo nesměl spát pod mostem, v jeskyni nebo v průchodu◄
►Praví bezdomovci jsou ale něco jiného než lidé v bytové nouzi◄
►Bytová nouze byla v Česku vždycky, a za komančů 10× horší než dnes◄

Argumentů by bylo hodně, ale tebe zajímá jen ta určitá specifická situace, tak ji musíš nějak vyhranit, aby byla viditelná…totiž možná lezeš lidem na nervy proto, že když otevřou noviny, tak je tam spousta bytů…Asi ti s tou formulací budu muset pomoct. Jde jen o ten správný úhel pohledu:D

briketka10

lahny

já mám ráda Tvoje odpovědi na minulý režim a
vždy s nima souhlasím na jednu jsem Ti dala i
nominaci taky se mi dobře žilo a nic mi nechybělo :))

Doplňuji:
a proč je dnes tolik bezdomovců ? jeden přijde o práci a o byt
na ubytovnu nemá peníze, aby mohli přespat u charity, musí
mit občanku, být střizlivi a nemit zviře, což je pro někoho obtíž,
tak přespávají různě po kanálech, pod mostem, na nádraží..

dřív jich tolik nebylo, protože pracovali někteří třebas načerno
a šmelili měli razítko v OP, ale před revolucí jsem např. v Praze
vídala v uličkách pár žebrajích lidí snad z recese nevím..

Emefej

Mě se některé tvé odpovědi nelíbí, protože nejsou vždy pravdivé. Jednou jsi tu psal o tom, že za minulého režimu se za politické názory nevyhazovali lidi z práce. To je lež. Pamatuješ na prověrky?

orwell

Seneca: Pravdu je třeba říci jenom těm, kteří ji chtějí slyšet.

anonym

Lahny-ho odpovědi si rád přečtu, tedy pokud je nějaký mag*r nesmaže a celkem má pravdu v tom, jak to před rokem 1989 chodilo. Kdo z vás, kteří jste přispěli odpovědí má více než 40 let? Protože lidé, kteří se narodili 5–10 let před „sametovou“ si toho moc nepamatují a ti, kteří po ni, už vůbec ne! Dnes mají média velikou moc na to, aby zblbly a oblbly širokou veřejnost. Jen tak pro zajímavost: je pravda to, co píší noviny(TV, ČR) o Ukrajině, Rusku i USA ? A jen tak na okraj : jak je možné, že se v krátkém období všechny státy východního bloku vzdaly socialismu? Je to náhoda nebo záměr některých velmocí?

P.S. Když jsem ve škole slyšel od soudruhů učitelů, že v západních státech hází pomeranče do moře, že topí v kotelnách obilím, nechtělo se mi to věřit a nejen mně. A dnes už tomu věřím. ZLATÝ KOMUNISMUS, LAHNE!

lexx

Uvědomte si že fórum je monitorované a některé provokativní otázky nejdou správci webu pod vousy, i on je kontrolovaný a zodpovídá se někomu z mocných…

zorro

Pravdivé?????? Lžeš jako Rudé právo

anonym

Promiňte, že jsem hned neodpovídal, ale nemůžu celý den sedět u počítače.
pro Nerevarin
O hledání práce.Na celém okrese Trutnov jsem jako šedesátiletý NESEHNAL práci.Rád bych dělal i za 8000, protože nechci jít do předčasného důchodu (měl bych nejméně o 2000 méně…nyní už je to sice o několik stovek méně, protože jsem 25 měsíců nezaměstnaný, ale to nic nemění na tom, že nám kapitalistická vláda prodloužila odchody do důchodu, ale nikdo nás už v tomto věku nechce zaměstnat).Nej­častější věta byla :„Bohužel pro naši firmu jste neperspektiví“ a nebo ve firmách divili, že nechci jít do předčasného důchodu.
pro Agneta
Já jsem tu otázku nepokládal, byla položena nějakým uživatelem.Já jsem na ni pouze odpověděl a do deseti munit byla otázka smazána.
Čili moje odpověď se někomu nelíbila.
I já jsem byl mezi těmi, kdo v r.1989 stávkoval a chtěl změnu režimu (komunistům jsem nadával kde to šlo (teda slušně) a Havlovi jsem tleskal, PROTOŽE JSEM VIDĚL POZLÁTKO KAPITALISMU…plné krámy zboží.
Ale nikdy jsem si nepomyslel, že Havlův projev…KOMUNISTI VÁS BUDOU STRAŠIT NEZAMĚSTNANOSTÍ, bude jeho projev lhaní.
Teprve až v tomto režimu (a nyní jsem o 25 let starší) jsem zjistil co jsou vlastně životní priority…dostupnost práce, nízké životní náklady (potraviny, voda, elektřina,dos­tupnost lékařské péče bez placení).
Peníze, které si střédám na určitou věc, že budu moci použít na tu věc a ne, že z úspor budu muset odebírat v důsledku placení doktorům, v důsledku nesehnání práce.
A v neposlední řadě, že budu moci ODEJÍT DO DŮCHODU v šedesáti a ne, že v těchto letech budu nezaměstnaný a NIKDE mně nebudou chtít zaměstnat.
Tak takhle jsem TENKRÁT NEUVAŽOVAL, protože jsem si myslel, že když se práce nebojím a budu dělat cokoli, tak si na sušnou živitní úroveň vydělám.
pro Emefej
Ano, prověrky byly na začátku sedmdesátých let.Ale v osmdesátých letech už byl jiný socialismus než v sedmdesátých.To je jako když chceš přirovnávat socialismu z lrt padesátých do let osmdesátých.To co jsem si dovolil říkat na schůzích (ať už v ROH, nebo ve městě na veřejných schůzích k nějakému tématu) tak za to bych v padesátých letech seděl nebo byl pověšen za podvracení republiky.A ještě k těm prověrkám.Můžeš mně říci kolik lidí tenkrát bylo nezaměstnaných z důvodů prověre?Ano, znám taky lidi co byli vyhozeni při prověrkách, ale NIKDO z nich nebyl pak nezaměstnaný.I ten Havel, i když byl režimu nepohodlný, tak sehnal práci v pivovaře, já ji tam nesehnal…důvod­..jsem starý.

Agneta

No vidíš, Cikán může říkat, že ho nevzali do práce protože je Cikán, jde k soudu, a dostane odškodné :DDD

briketka10

střízlivýý jůůů omluva to je strašnýý 😁

annas

Na otázku nedostanete odpověď. Pokud vaše odpovědi někdo nahlásil a admin je nevrátil, tak se obraťte na něho.

lahny, před 15 dny jste odpovídal na stejnou otázku, kterou vložil bolak „Byli za komunismu bezdomovci“.

http://www.od­povedi.cz/

Jde o opakovanou otázku, objevuje se vícekrát, takže to byl zřejmě důvod, proč otázku někdo nahlásil.

Pokud admin nahlášení neuzná, vrátí otázku zpět.

Najdou se i další otázky stejného rázu.
http://www.od­povedi.cz/

--
Nečtu Vaše odpovědi, které se týkají minulého režimu. Ale mizejí i odpovědi, které se týkají pozitivního hodnocení třeba prezidenta Havla, také je nevracejí.

Nejde o politické fórum, proto zřejmě admini víc názory sledují. .

annas

Vložila jsem chybné odkaz.

Odpověď lahnyho
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/byli-za-komunismu-bezdomovci

Další

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/bufetaci-za-komunismu

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/byli-za-socialismu-bezdomovci-meli-praci-treba-romove-ukrajinci-vietnamci-tu-snad-nebyli

anonym

Annas, nic ve zlém, ale že mizí otázky, které jsou pozitivní, třeba i na zemřelého prezidenta Havla, se vůbec nedivím.

Agneta

Nerevarin >>> „Tenkrát exekuce ani neměla co zabavovat, protože měli všichni skoro hovno.“ ► kromě něho…on měl na rozdíl od ostatních všechno, např. si na auto našetřil za 4 roky…což nikdo jiný nemohl > to by se dalo ještě dlouho diskutovat… :DDD

Agneta

Lahny >>> ty to nechceš vidět a přiznat, žes byl privilegovaný, že to u vás klapalo… u ostatních né, ti byli komunisty šikanováni, omezováni,
a proto „volili“ svobodu. Kdyby komančové neudělali žádnou chybu, tak je lidé volili sami od sebe, ale vdyť bylo 90 % lidí proti, ptal ses taky proč vlastně?