Zlatý

Komu se na vesnici říkalo bejk ?

Doplňuji:
Musím žena zklamat.

Mc Merkurion : bingo

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Bronzový

inseminátorovi - někde se tak říká dodnes

Další odpovědi:

Zlatý

Je jasné,, že v bejkárně se chovali plemenní býci (bejci). Jinak bejk byl hyperaktivní muž.

Ale ještě si matně pamatuji, že bejk (policajt) sídlil také v bejkárně nebo bejčíně = dnes v policejní stanici. Ten, kdo byl u výslechu, tak často bejkal, dělal levoty, tedy bejkárny ( asociace - seriál Vlak dětství a naděje)

Ale zajímalo mě, zda má pojmenování policajta býk (bejk) reálný základ. Proto jsem hledala Je to jeden z prvoreopublikových výrazů odvozený od benga, nebo od německého argotického Bulle = policista - spisovně býk. Zřejmě se na vesnici udržel i v době pozdější.
Doplňuji:
Omylem jsem klikla. Po zrušení chovu obecních býků nastoupil inseminátor. = vulgárně bejk (býk).

Víc diskuze

Stříbrný

Bejkovi :-)
ale některý ženský říkaly jakože bejk je pořádnej chlap.
Jenže tyhle přirovnání se mi nelíbjej,vůbec když se říká jak tady někdo psal --- kuřátko,kočička,medvídek atd.I když vím že se to většině holkám,ženám líbí..

Zlatý

Zlatý

Bejkovi, pokud si pamatuji.

Stříbrný

Musím doplnit -Mc Merkurion-, bylo správně inseminátorovi, ale jemu se říkalo "pojízdný bejk".Sestra pracovala 15 let v družstvu jako dojička, takže to vím z první ruky.

Bronzový

Lahny: jinde se zase rikalo "motorovej bejk".

Zdroj: film Trhak

Zlatý

Bejk je nespisovně býk, samec od krávy. Také přeneseně nadrženec, samec, sexista.

Zlatý

nevím, ale u nás je často slyšet výraz "zduř byku" dodnes ..to když na sebe pokřikuje taková ta vrstva, co se často točí kolem hospod s o korunu levnějším pivem. Nevím, jak je trefně popsat, ale v ČR je byků fakt hodně. Napadlo mě, jestli oni si tím nějak nezvětšují koule, nebo tak něco :o

Diskuze k otázce

Zlatý

annas

Bydlela jsem na vesnici v sousedství "békárne". Později místo plemenných býků chovala majitelka kozly. Když přišel jejich čas, jejich smrad byl úděsný.
Jako školáci jsme šmírovali, sledovali "milostný akt do té doby, , než na nás majitelka přišla a zahnala nás. Vedle dvora byl mírný svah, odtud bylo dobře vidět..

Zajímavé otázky v kategorii Zvířata

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1074
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 281
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.