Avatar uživatele
mosoj

Komu se na vesnici říkalo bejk ?

Doplňuji:
Musím žena zklamat.

Mc Merkurion : bingo

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: mosoj

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? kenyrts, annas, redy, zzzzz, gagaga, anonym, da ny před 3744 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Mc Merkurion

Odpoveď byla označena jako užitečná

inseminátorovi – někde se tak říká dodnes

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?mosoj Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Je jasné,, že v bejkárně se chovali plemenní býci (bejci). Jinak bejk byl hyperaktivní muž.

Ale ještě si matně pamatuji, že bejk (policajt) sídlil také v bejkárně nebo bejčíně = dnes v policejní stanici. Ten, kdo byl u výslechu, tak často bejkal, dělal levoty, tedy bejkárny ( asociace – seriál Vlak dětství a naděje)

Ale zajímalo mě, zda má pojmenování policajta býk (bejk) reálný základ. Proto jsem hledala Je to jeden z prvoreopubli­kových výrazů odvozený od benga, nebo od německého argotického Bulle = policista – spisovně býk. Zřejmě se na vesnici udržel i v době pozdější.
Doplňuji:
Omylem jsem klikla. Po zrušení chovu obecních býků nastoupil inseminátor. = vulgárně bejk (býk).

Víc diskuze

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
redy

Bejkovi 🙂
ale některý ženský říkaly jakože bejk je pořádnej chlap.
Jenže tyhle přirovnání se mi nelíbjej,vůbec když se říká jak tady někdo psal — kuřátko,kočič­ka,medvídek atd.I když vím že se to většině holkám,ženám líbí..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Beze slov : http://www.rou­ming.cz/upload/dre­am_job.jpg

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Bejkovi, pokud si pamatuji.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Musím doplnit -Mc Merkurion-, bylo správně inseminátorovi, ale jemu se říkalo „pojízdný bejk“.Sestra pracovala 15 let v družstvu jako dojička, takže to vím z první ruky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hamon

Lahny: jinde se zase rikalo „motorovej bejk“.

Zdroj: film Trhak

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Bejk je nespisovně býk, samec od krávy. Také přeneseně nadrženec, samec, sexista.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

nevím, ale u nás je často slyšet výraz „zduř byku“ dodnes ..to když na sebe pokřikuje taková ta vrstva, co se často točí kolem hospod s o korunu levnějším pivem. Nevím, jak je trefně popsat, ale v ČR je byků fakt hodně. Napadlo mě, jestli oni si tím nějak nezvětšují koule, nebo tak něco :o

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
annas

Bydlela jsem na vesnici v sousedství „békárne“. Později místo plemenných býků chovala majitelka kozly. Když přišel jejich čas, jejich smrad byl úděsný.
Jako školáci jsme šmírovali, sledovali "milostný akt do té doby, , než na nás majitelka přišla a zahnala nás. Vedle dvora byl mírný svah, odtud bylo dobře vidět..

před 3744 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek