mosoj

Komu se na vesnici říkalo bejk ?

Doplňuji:
Musím žena zklamat.

Mc Merkurion : bingo

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

inseminátorovi – někde se tak říká dodnes

Další odpovědi
annas

Je jasné,, že v bejkárně se chovali plemenní býci (bejci). Jinak bejk byl hyperaktivní muž.

Ale ještě si matně pamatuji, že bejk (policajt) sídlil také v bejkárně nebo bejčíně = dnes v policejní stanici. Ten, kdo byl u výslechu, tak často bejkal, dělal levoty, tedy bejkárny ( asociace – seriál Vlak dětství a naděje)

Ale zajímalo mě, zda má pojmenování policajta býk (bejk) reálný základ. Proto jsem hledala Je to jeden z prvoreopubli­kových výrazů odvozený od benga, nebo od německého argotického Bulle = policista – spisovně býk. Zřejmě se na vesnici udržel i v době pozdější.
Doplňuji:
Omylem jsem klikla. Po zrušení chovu obecních býků nastoupil inseminátor. = vulgárně bejk (býk).

Víc diskuze

redy

Bejkovi 🙂
ale některý ženský říkaly jakože bejk je pořádnej chlap.
Jenže tyhle přirovnání se mi nelíbjej,vůbec když se říká jak tady někdo psal — kuřátko,kočič­ka,medvídek atd.I když vím že se to většině holkám,ženám líbí..

anonym

Beze slov : http://www.rou­ming.cz/upload/dre­am_job.jpg

Drap

Bejkovi, pokud si pamatuji.

anonym

Musím doplnit -Mc Merkurion-, bylo správně inseminátorovi, ale jemu se říkalo „pojízdný bejk“.Sestra pracovala 15 let v družstvu jako dojička, takže to vím z první ruky.

Hamon

Lahny: jinde se zase rikalo „motorovej bejk“.

Zdroj: film Trhak

marci1

Bejk je nespisovně býk, samec od krávy. Také přeneseně nadrženec, samec, sexista.

zjentek

nevím, ale u nás je často slyšet výraz „zduř byku“ dodnes ..to když na sebe pokřikuje taková ta vrstva, co se často točí kolem hospod s o korunu levnějším pivem. Nevím, jak je trefně popsat, ale v ČR je byků fakt hodně. Napadlo mě, jestli oni si tím nějak nezvětšují koule, nebo tak něco :o

annas

Bydlela jsem na vesnici v sousedství „békárne“. Později místo plemenných býků chovala majitelka kozly. Když přišel jejich čas, jejich smrad byl úděsný.
Jako školáci jsme šmírovali, sledovali "milostný akt do té doby, , než na nás majitelka přišla a zahnala nás. Vedle dvora byl mírný svah, odtud bylo dobře vidět..