Seznam.cz

Komu je lépe? Starému mládenci, nebo mladému starci?

Nejlepší odpověď
fcoop

Mladý a starý zaměstnanec jdou spolu do práce:
Mladý – kupa papírů, notebook, aktovka plná knih, prezentací atd.
Starý – uvolněný, jen igelitka s jablkem a jogurtem…
Mladý se ptá s obdivem:
“No, po tolika letech práce – asi to máte všechno v hlavě, že?”

“Ne kolego, u prdele…”

No...........­....nejde srovnávat nesrovnatelné.
Každý výraz,tedy starý mládenec a mladý stařec znamená něco úplně jiného.

Další odpovědi
marci1

Lépe je „starému mládenci“, který může být mladý i starý. Stařec může být jen starý. Nejlépe je však mladému mládenci ! 🙂

zjentek

a není to totéž? Starej mládenec je mladík, i když už je starej, tudíž mladej starej ,)
http://www.slovnik-synonym.cz/web­.php/slovo/mla­denec

anonym

Rozhodně je lépe starému mládenci – může vše, nemusí nic…
😉
Mladý stařec je hlupák, který neumí žít.