Avatar uživatele
Andělé

Komu byste nabídly staré knihy a hračky po mém synovi?Dětskému domovu nebo školce,do které chodí syn?Poradte prosím 🙂

Knihy miluju a vážím si jich,ale dcera si přivezla od mé bývalé tchýně haldu starých knih. Jsou to krásné a vesměs známé pohádky,které kupovali rodiče býval.manželo­vi,když byl ještě malý.Nechala bych si je,ale většinu máme doma a ty,co nemáme,jsem nechala synovi.
Přemýšlím,co s těmi zbývajícími. Knih si natolik vážím,že vyhodit je,by mi srdce nedovolilo. Některé si vzala kamarádka pro postižené děti,kde pracuje. Ostatní z mého okolí nikdo nechce,že sami mají plnou knihovnu.
Knihovna v našem městě byla v loni po povodních vyplavená a od té doby tu není,abych jim je dala.
Chci dát i hračky po synovi,ze kterých vyrostl,ale nevím,komu je vhodnější je nabídnout. Kamarádky mají větší děti.Neurazí se v dětsk.domově? Nebo je mám dát do školky? Pokud by je nikde nechtěli,pak asi zbývá charita…
Zajdu se zeptat,ale zajímá mě váš názor,komu byste je nabídli.
Poradte mi prosím…moc děkuju:-)
Doplňuji:
Baghiro-tak dětská nemocnice mě teda nenapadla,tj.vý­borný nápad!…:-)
Ve školce toho budou nejspíš mít víc,než v dětské nemocnici…
A za zbytek rad také děkuju 🙂

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 9Pro koho je otázka zajímavá? led, vagra, kapka, iceT, Kerberus, johana 56, tom004, dědapetr, anonym před 4627 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
baghira

Pytel nepoužívaných hraček jsme věnovali dětskému oddělení nemocnice. Přijali je celkem vděčně.

Kupu knih, co jsme získali z pozůstalosti, jsme částečně rozprodali na aukru, ostatní nabídli městské knihovně a zbytek, co nikdo nechtěl, jsme vystavili na jedné kulturní akci ve městě na hromadě s plakátem „Volně k rozebrání“. A bylo to.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
tom004

Začal,bych tou školkou.Když nebudou mít zájem,určitě dokáží poradit.Žádné,z dět­ských zařízení,nemá,v dneš­ní době,pěněz nadbytek.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dědapetr

Snažil jsem se také nějaké věci udat,ale řekli mě že plyšové hračky podle evropské unie je nemohou přijmout z důvodu vyloučení alergie.Knihy jsem udal v nemocnici a plastové hračky ve školce a v dětském domově.Držím palce ať se podaří.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

Dají se i zpeněžit, za nějakou symbolickou zůstatkovou cenu na www.bazos.cz, www.muj- bazar.cz nebo www.rodina.cz, v sekci dětské zboží, nekomerční inzerce je zdarma.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Andělé

Omlouvám se,ve slově „nabídli“ jsem omylem napsala tvrdé y…
V té rychlosti psaní jsem se nechala unést slovem knihy,ale má tam být měkké i…:-)

před 4627 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Mila Andele , vy to napisete omylem a predstavte si , ze ja to tak bezne pisi a myslela jsem si dodneska , ze to je spravne.
🙂
A neomlouvejte se , nebo misto odpovedi .cz budou . omluvy.cz
vcera bylo : napominani. cz 🙂 -iv-

před 4627 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Andělé

😁, moje milá -iv- 🙂,
jsem se musela zas smát,jak Vy to děláte,že umíte vždy tak krásně rozesmát 🙂
Já čekala,že mě někdo sprdne,že mám hrubku,tak jsem se raději honem předem omluvila 😁
Od včera se hlídám,až je to ještě horší…:-D

Tady se to měmí ze dne na den,dnes omluvy.cz a co bude zítra? 🙂:-)

před 4627 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Zitra bude sepisovani petice ( ale ne ode me ) : nedavejte -iv- zlato … nedavejte -iv- zlato … nedavejte -iv- zlato !! 🙂

  • iv-

před 4627 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Andělé

  • iv-,zítra bude-sláva -iv-…sláva-iv-…sláva -iv-,huráááá…:-)

před 4627 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Andělé

Dědopetře-moc děkuju za dobré rady,s těmi plyšovými hračkami by mě to memapadlo,tak jsem ráda,že to vím.Děkuju moc:-)

před 4627 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kapka

Staré plyšové a gumové hračky berou vděčně ve psím útulku.
Jinak zachovalé hračky a knížky můžete nabídnout např. i v azylovém domě pro matky s dětmi, též oblečení. Další možností jsou mateřská centra. Osobní zkušenost.

před 4626 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek