Andělé

Komu byste nabídly staré knihy a hračky po mém synovi?Dětskému domovu nebo školce,do které chodí syn?Poradte prosím 🙂

Knihy miluju a vážím si jich,ale dcera si přivezla od mé bývalé tchýně haldu starých knih. Jsou to krásné a vesměs známé pohádky,které kupovali rodiče býval.manželo­vi,když byl ještě malý.Nechala bych si je,ale většinu máme doma a ty,co nemáme,jsem nechala synovi.
Přemýšlím,co s těmi zbývajícími. Knih si natolik vážím,že vyhodit je,by mi srdce nedovolilo. Některé si vzala kamarádka pro postižené děti,kde pracuje. Ostatní z mého okolí nikdo nechce,že sami mají plnou knihovnu.
Knihovna v našem městě byla v loni po povodních vyplavená a od té doby tu není,abych jim je dala.
Chci dát i hračky po synovi,ze kterých vyrostl,ale nevím,komu je vhodnější je nabídnout. Kamarádky mají větší děti.Neurazí se v dětsk.domově? Nebo je mám dát do školky? Pokud by je nikde nechtěli,pak asi zbývá charita…
Zajdu se zeptat,ale zajímá mě váš názor,komu byste je nabídli.
Poradte mi prosím…moc děkuju:-)
Doplňuji:
Baghiro-tak dětská nemocnice mě teda nenapadla,tj.vý­borný nápad!…:-)
Ve školce toho budou nejspíš mít víc,než v dětské nemocnici…
A za zbytek rad také děkuju 🙂

Nejlepší odpověď
baghira

Pytel nepoužívaných hraček jsme věnovali dětskému oddělení nemocnice. Přijali je celkem vděčně.

Kupu knih, co jsme získali z pozůstalosti, jsme částečně rozprodali na aukru, ostatní nabídli městské knihovně a zbytek, co nikdo nechtěl, jsme vystavili na jedné kulturní akci ve městě na hromadě s plakátem „Volně k rozebrání“. A bylo to.

Další odpovědi
tom004

Začal,bych tou školkou.Když nebudou mít zájem,určitě dokáží poradit.Žádné,z dět­ských zařízení,nemá,v dneš­ní době,pěněz nadbytek.

dědapetr

Snažil jsem se také nějaké věci udat,ale řekli mě že plyšové hračky podle evropské unie je nemohou přijmout z důvodu vyloučení alergie.Knihy jsem udal v nemocnici a plastové hračky ve školce a v dětském domově.Držím palce ať se podaří.

lexx

Dají se i zpeněžit, za nějakou symbolickou zůstatkovou cenu na www.bazos.cz, www.muj- bazar.cz nebo www.rodina.cz, v sekci dětské zboží, nekomerční inzerce je zdarma.

Andělé

Omlouvám se,ve slově „nabídli“ jsem omylem napsala tvrdé y…
V té rychlosti psaní jsem se nechala unést slovem knihy,ale má tam být měkké i…:-)

anonym

Mila Andele , vy to napisete omylem a predstavte si , ze ja to tak bezne pisi a myslela jsem si dodneska , ze to je spravne.
🙂
A neomlouvejte se , nebo misto odpovedi .cz budou . omluvy.cz
vcera bylo : napominani. cz 🙂 -iv-

Andělé

😁, moje milá -iv- 🙂,
jsem se musela zas smát,jak Vy to děláte,že umíte vždy tak krásně rozesmát 🙂
Já čekala,že mě někdo sprdne,že mám hrubku,tak jsem se raději honem předem omluvila 😁
Od včera se hlídám,až je to ještě horší…:-D

Tady se to měmí ze dne na den,dnes omluvy.cz a co bude zítra? 🙂:-)

anonym

Zitra bude sepisovani petice ( ale ne ode me ) : nedavejte -iv- zlato … nedavejte -iv- zlato … nedavejte -iv- zlato !! 🙂

  • iv-

Andělé

  • iv-,zítra bude-sláva -iv-…sláva-iv-…sláva -iv-,huráááá…:-)

Andělé

Dědopetře-moc děkuju za dobré rady,s těmi plyšovými hračkami by mě to memapadlo,tak jsem ráda,že to vím.Děkuju moc:-)

kapka

Staré plyšové a gumové hračky berou vděčně ve psím útulku.
Jinak zachovalé hračky a knížky můžete nabídnout např. i v azylovém domě pro matky s dětmi, též oblečení. Další možností jsou mateřská centra. Osobní zkušenost.