zjentek

Komu a k čemu je dobrý život politika?

Že to z historie „musí“ být je mi jasné, ale k čemu je to dobré?

Ad NukNuk- skutečně? A k čemu je třeba nejmenovanýmu politikovi, kterej zní jako zdrobnělina puštíkovitý sovy, dobrej jeho život? To by mě teda zajímalo! No ale to se tady samozřejmě nedozbím. Nevadí, tento dotaz byl položen v rozčilení!

Nejlepší odpověď
redy

Nikomu a ničemu, ale všechno co je dobrý, je dobrý mít… 😁

Další odpovědi
Cenobita

Politika má lidem sloužit, někteří politici jsou asi pracovití, slouží obcím a lidu, ale když se to zvrhne (a stává se v Čechách dost často) tak jsou politici jak nepřátelé lidu a státu a měli by být od společnosti izolování.

takto to pak vypadá když jsou politici nad zákonem:

Petr_Wolf – mateřská strana ČSSD:

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Petr_Wolf

V lednu 2013 po něm policie vyhlásila pátrání, protože se vyhýbal nástupu do výkonu trestu a nebyl k zastižení ve svém bydlišti (městský obvod Ostrava-Petřkovice). V únoru 2013 na něj byl vydán evropský zatýkací rozkaz kvůli podezření, že se skrývá mimo území České republiky. Koncem března byl rozšířen na zatykač mezinárodní.

David Rath – mateřská strana ČSSD:

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/David_Rath

Dne 23. července 2015 byl senátem Krajského soudu v Praze, který vedl Mgr. Robert Pacovský, odsouzen za zločin přijetí úplatku v pěti případech korupce a manipulace s veřejnými zakázkami k trestu odnětí svobody ve výši 8,5 let a se zařazením do věznice s dozorem. Státu má připadnout téměř 22 milionů Kč z majetku, který Rath trestnou činností získal – 8,7 milionu Kč a 44,5 tisíce eur (asi 1,2 milionu korun) zajištěných v Hostivici, 5 milionů Kč na bankovním účtu Rathova advokáta Adama Černého a 7 milionů Kč v krabici od vína. Rozsudek však není pravomocný, Rath se proti němu odvolal.

Další zločince si najdete sami: Petr Nečas ODS, Petr Kott ODS, ČSSD

Nuk nuk

I politik je jen člověk, jeho život je tedy dobrý hlavně jemu. Že většina politiků dělá politiku nesprávně a hlavně proto, aby se drželi u koryta, je druhá věc.

annas

K čemu? Aby se naučil hodně věcí.

Podle aforismů Jana Sobotky např.

  1. Jako slušný politik se musí postarat o sebe, pak teprve o ostatní. Neslušný politik se k druhé fázi nedostane.
  2. Naučit se dávat „čestné politické“.
  3. Uvědomit si, že musí získat pro politiku mladé dříve, než dostanou rozum.
  4. Poznat, že v politice existuje velkoobchod, maloobchod, ale i hokynaření.
  5. Že je třeba naučit se přemýšlet tak, aby své myšlenky upravil pro veřejnost.

--

Protože pracuje pro lidstvo, nemůže se zdržovat pomocí jednotlivým lidem.

V Ŕímě byl senátorem kůň, dnes je leckde bohužel osel.

.