nikolqa.o

Komprimační a archivační programy.

Dobrý den, potřebovala bych poradit s referátem na operační systémy. Zadání zní: Komprimační a archivační programy. Musí být: formáty Zip, 7-Zip, Gz, Tar, Tgz a Rar; komprimační programy; srovnání komprese na různých typech souborů; principy komprese.

Hledala jsem to na internetu, ale našla jsem pouze odkazy na nákup knih a to nepotřebuji. Proto jsem Vás chtěla poprosit o pár rad a popřípadě nějaké odkazy, kde to najdu. Musím to mít aspoň na 5 stran textu. Vím, že se toho o tom dá napsat hodně, ale bohužel nevím, kde to najít. :(

Předem děkuji za odpověď.
Doplňuji:
No je to samostatná práce, kterou máme odevzdat učiteli ke kontrole a oznámkování, před třídou to říkat nebudeme. Ale někteří si vybrali třeba téma e-mail nebo sociální síťe, atd.. Ale já mám podle učitele to nejtěžší téma, které tam bylo na výběr. :( Jinak děkuji za radu. :)

Nejlepší odpověď
Bedy

5 stran textu? Pokud je to referát, tak to bude akorát pěkné uspávání hadů…
Zkus se podívat na Wikipedii, tam je toho celkem dost (nebo použij i anglickou, tam je toho ještě víc a přes microsofttran­slator.com si to strojově přelož).

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Tar apod.

Další odpovědi
beer

Asi hledáš podle špatných klíčových slov, podívej se proto sem a vybírej podle tvého zadání. Je tam toho dost:
http://www.sta­huj.centrum.cz/u­tility_a_ostat­ni/komprese/

honza19hk

Je to na wikipedii.

Děda Louda

Příkladná ukázka samostatné práce.